UWAGA!

Święto Niepodległości

Elbląg, Święto Niepodległości
(fot. Paweł Serocki)

16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana, Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Ordynariusz Diecezji Elbląskiej oraz Prezydent Miasta Elbląga są współorganizatorami uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Elblągu.

W niedzielę 11 listopada o godz. 16. 30 w katedrze św. Mikołaja zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, z udziałem Kompanii Honorowej 16 PDZ.
     - Następnie na uroczystej zbiórce o godz. 18 na Placu Kazimierza Jagiellończyka staną pododdziały 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej wraz z Kompanią Honorową i sztandarami jednostek - informuje rzecznik prasowy 16 PDZ mjr Zbigniew Tuszyński. - Po przyjęciu meldunku przez Dowódcę 16 PDZ , wciągnięciu na maszt flagi państwowej i odegraniu hymnu zostanie odczytany Apel Poległych zakończony salwą honorową. Po złożeniu wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem Króla Kazimierza Jagiellończyka Orkiestra Wojsk Lądowych Garnizonu Elbląg zaprezentuje pokaz musztry paradnej w takt wojskowych marszów i nie tylko.
     Natomiast w uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości w Olsztynie, których organizatorem jest Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Metropolita Warmiński, weźmie udział Kompania Honorowa 20 Brygady Zmechanizowanej z Bartoszyc oraz Orkiestra Wojsk Lądowych Garnizonu Giżycko. W uroczystościach w Olsztynie udział weźmie delegacja 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej z Dowódcą 16 PDZ na czele.
     We wszystkich miastach, w których stacjonują jednostki wojskowe 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości wezmą udział kompanie honorowe i pododdziały oraz delegacje dowództw jednostek 16 PDZ.
     - W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tych podniosłych dla każdego Polaka uroczystościach - mówi mjr Tuszyński.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama