UWAGA!

"Szatański Harry Potter": Sprostowanie

Dorota Ekes, pełnomocnik Rodziny Polskiej w Elblągu przekazała nam sprostowanie do tekstu "Szatański Harry Potter". Poniżej treść sprostowania.

"Oświadczam, że moje imię i nazwisko oraz wystąpienie umieszczono w portElu bez mojej wiedzy i zgody. Stwierdzam, że autor publikacji „Szatański Harry Potter” nierzetelnie przekazał wyrażoną przeze mnie opinie nt. zagrożeń płynących z treści filmu „Harry Potter” i organizacji grupowych wyjść organizowanych na ten film przez szkoły. Zwracam uwagę rozmówcom i dziennikarzom, że nie jest ważny numer strony (np. 664 do 667), tylko treść na tych stronach przekazana. Gdyby była ona np. na stronie 5, niczego by to nie zmieniło – wg mnie jest obrzydliwa, ohydna, wulgarna, brutalna i bez żadnych wartości. A co ma do przekazania, trzeba spytać autorkę książki. W moim wystąpieniu do rodziców i do kuratorium jest napisane: „Niech rodzice na własną rękę idą z dziećmi do kina (to ich prawo!)”. Jako poszkodowana w całej dyskusji pragnę zauważyć, że w żaden sposób nie narzucam nikomu swojej oceny filmu i książki, a w dobrze rozumianej demokracji każdy ma prawo do wyrażania własnych opinii i poglądów. Tematem mojego wystąpienia było narzucanie przez szkoły wyjścia na film, co ogranicza moje – jako rodzica – prawo wyboru, za co zresztą musiałabym zapłacić z własnej kieszeni. Nie moja wina, że media podchwyciły właśnie moją opinię na ten temat. Za wynikłe z tej sytuacji przykrości domagam się od autora artykułu przeprosin – zwłaszcza moich dzieci i męża. Jednocześnie osobom wypowiadającym się w rubryce „,... a moim zdaniem” życzę odpowiedzialności za słowa oraz podejmowania dyskusji na temat sprawy, a nie obrażania osób".

     Dorota Ekes, pełnomocnik Rodziny Polskiej w Elblągu
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • nie zmienia to faktu ze powinna sie pani zastanowic nad sensem swojej egzystencji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prezes(2002-02-01)
 • Widze, ze Pani Pełnomocnik poczula sie obrażona. Jest takie stare przysłowie -" Kto mieczem wojuje, od miecza ginie." Uzyła Pani w swoim wystapieniu sformulowan, które mnie dotknęly i tak myslę, że nie tylko mnie. Np. "kochająca matka nigdy nie da swojemu dziecku tej książki do czytania". Rozumiem, że ja, która dałam tę ksiazke do czytania moim dzieciom jestem wyrodną matką. Akurat uważam, że kocham moje dzieci. Drugi przykład - " Człowiek uzywajacy rozumu rozróznia marzenia od magii". Wniosek nasuwa się sam. Wszysccy, którzy mają inne zdanie niż Pani Pełnomocnik sa idiotami. Czy teraz w dalszym ciagu uważa Pani, że wszystko jest OK. A może Pani by też kogoś przeprosiła ? A tak na koniec - Jaka jest róznica pomiedzy magią a cudem ?
 • Abra, kadabra, fokus, pokus, marokus, winipokus - kochajmy się i tolerujmy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2002-02-01)
 • Historia organizacji za którą walczy pani z Rodzin Polskich jest zdecydowanie okrutniejsza niż reszta historii razem wzietą. Można udawac żę nie było inkwizycji ale bya .Nauczyciele maja prawo zabrac dzieci do kina. pani ma prawo swoich dzieci nie puścić i napisać im stosowne usprawiedliwienie. Więcej praw pani wobec dzieci z miasta nie ma i nie daj Boże żeby je pani miała
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  brad alberd(2002-02-01)
 • Odpowiedź autora artykułu "Szatański Harry Potter" zostanie zamieszczona jeszcze dziś wieczorem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Redakcja(2002-02-01)
 • Do Matki - prawdziwa Matka Polka daje dzieciom do czytania wyłącznie książeczkę do nabożeństwa :-)
 • A wy znowu swoje!!! Przede wszystkim ta kobieta w swoim wystąpieniu nikomu nie zbroniła czytania tej książki, bo wiedziała, że nie na tym rzecz polega ! ! ! ! Z was ludzie można się nabijać dniami i nocami. Wielco urażeni obrońcy HOrry'ego Pottera. P.S. Współczuje wam głupoty !!! Dzięki za wasze piękne wypowiedzi miałam niezły ubaw!!!PoZdRaWiAm WsZyStKiCh!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kaśka(2002-02-01)
 • Sprostowanie uzgodnione przeze mnie z panią Dorotą Ekes (podczas kilkudziesięciominutowej rozmowy telefonicznej przeprowadzonej w dniu dzisiejszym około godziny 11.30) na jej wyraźne żądanie zostaje zdjęte ze strony. Redaktor naczelny "portElu"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Maciej Zarecki(2002-02-01)
 • Powiem wam tylko jedno, ktoś was nieźle napuszcza na tą "wielką" dyskusje! A wy dajecie się w to wszystko wciągać!!!A może zaproponujecie inny temat do dyskusji np.: co z bezrobociem i następnymi podwyżkami.! P.S. Tak się niepotrzebnie "denerwujecie" i marnujecie czas , a i tak kto będzie chciał iść na film to pójdzie i sam oceni. Powiem Wam jedno jesteście naiwni. Tak bronicie tego Harrey'go Potera jak byście wierzyli,że on Wam to jakoś "wynagrodzi".?!A może ta sprawa to jakieś kłamstwo...? Zyczę Wam, żebyście czasami używali rozumu! Wierzcie to nie boli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MACIEK(2002-02-01)
 • Drogi Maćku. Po pierwsze – powiedziałeś nam więcej niż jedno. Ta dyskusja „wielka” – jak ją nazwałeś – jest zupełnie na miejscu i nikt nikogo nie „napuszcza”. Po drugie jeśli uważasz, że dyskusje w portElu, należy prowadzić na temat dowolny, to w moim przekonaniu powinieneś głęboko zastanowić się czy dobrze dobierasz sobie zajęcia. Po trzecie jak do tej pory, gdy wpisywałam swoje komentarze i opinie, w jakiekolwiek kwestii, starałam się, aby odnosiły się one do tematu (wszak rozmowa o bezrobociu przy temacie HP jest zupełnie nie na miejscu). Uważam że czyniłam i czynię dobrze i dzięki temu uczę się mówić na temat a nie paplać od rzeczy. Również dzięki temu jestem rozumiana i trudno odnaleźć w moich wypowiedziach elementy niezgodne z prawdą. W związku z powyższym z pewnością mój czas nie jest marnowany.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2002-02-01)
 • Maćku: Jeżeli chciałabym obejrzeć film i zachować opinię dla siebie to z pewnością nie czytałabym trzech artykułów filmu dotyczących. Ja i być może grono, które na ten temat prowadziło dyskusje, właśnie po to przyszliśmy tutaj żeby o HP i opiniach o nim podzielić się. Nie uważam żebym była naiwna, ale skoro tak twierdzisz, to prawdopodobnie masz rację – ciekawe czy wszyscy, których tak zaszufladkowałeś z Tobą się zgodzą, jak myślisz? Rozmowa i obrona jakiejś kwestii z pewnością z wynagrodzeniem niewiele ma wspólnego, i zadziwia mnie absurdalność tego co powiedziałeś, ale jakoże uważam, że jesteś człowiekiem godnym uwagi pozwoliłam sobie zainteresować się Twą wypowiedzią a nawet nieco o niej pomyśleć – wyobraź sobie, że faktycznie nie bolało.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2002-02-01)
 • HP – Książka jak każda inna – w końcu komuś się udało spowodować, że takie masy zajrzały do książek i jeszcze do tego je przeczytały. Krytykować jest niezmiernie łatwo. Film dobrze wykonany, dzieciaki świetnie odegrały swoje role, a co zdarza się rzadko w końcu ktoś stworzył coś co pobudza dziecięcą wyobraźnie, kształci i rozwija – z pewnością bardziej niż wszelkiego rodzaju gry komputerowe lub filmy, które codziennie można zobaczyć w TV.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jakaśtam(2002-02-01)
Reklama