UWAGA!

Sześć ofert, dwa fotele

 
Elbląg, Sześć ofert, dwa fotele
fot. Anna Dembińska

Sześciu kandydatów stanęło do konkursów na dyrektorów Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego (dawny szpital wojskowy) oraz Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II. W przyszłym tygodniu przeprowadzone zostaną z nimi rozmowy kwalifikacyjne. Nazwiska nowych szefów placówek służby zdrowia poznamy pod koniec stycznia.

Historia opuszczenia obu stanowisk przez poprzednich dyrektorów jest dość burzliwa.
       Poprzedni dyrektor Szpitala Miejskiego Wiesława Lech została dyscyplinarnie zwolniona z pracy 30 lipca 2012 r. Jako powód podano działanie na szkodę placówki. Prezydent Elbląga zawiadomił Centralne Biuro Antykorupcyjne o nieprawidłowościach przy rozstrzyganiu konkursów na udzielanie świadczeń zdrowotnych w Szpitalu Miejskim, a także o tym, że koordynator jednego z oddziałów od 2010 r. miał zagwarantowane, niezależnie od pensji, do wyłącznej dyspozycji 13 tys. zł miesięcznie.
       Śledztwo w sprawie nieprawidłowości, jakich miała dopuścić się była dyrektor elbląskiego szpitala prowadziła - na wniosek złożony przez władze miasta - Prokuratura Rejonowa w Działdowie. Po miesiącach pracy postępowanie zostało umorzone.Od tej decyzji odwołał się elbląski samorząd.
       Do czasu powołania nowego dyrektora Szpitalem Miejskim kieruje Ewa Pietryka.
       Z kolei odwołania dyrektora Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego domagali się w ub. r. agencji CBA zarzucając Mirosławowi Gorbaczewskiemu naruszenie tzw. ustawy antykorupcyjnej. Ustawa zabrania bowiem prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, a dyrektor Gorbaczewski prowadził w tym samym czasie prywatny gabinet lekarski. Prezydent Elbląga rozwiązał z nim umowę o pracę. Do czasu wyłonienia następcy to ... Mirosław Gorbaczewski zarządza szpitalem.
       Pod koniec listopada 2012 r. , decyzją Rady Miejskiej, ogłoszone zostały konkursy na dyrektorów obu placówek służby zdrowia. Kandydaci mieli 30 dni na złożenie dokumentów.
       - Wpłynęło w sumie sześć ofert - informuje Anna Kleina, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - W przyszłym tygodniu przeprowadzone zostaną rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami. O ich wyniku przekonamy się pod koniec stycznia.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Znamy jakiegoś tancerza-lekarza z Promyka?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik24(2013-01-16)
 • oj tam zaraz lekarza:) wystarczy tancerz, który interesuje się zdrowiem, ewentualnie czytał fraszkę Kochanowskiego- szlachetne zdrowie. .. :) kwalifikacje jak znalazł
 • może Maserak sie nada
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  anonimowy.(2013-01-16)
 • Nie obrażajmy Maserka ! Przecież On naprawdę potrafi chociaż tańczyć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik24(2013-01-16)
 • a wsrod tych 6 ilu jest PO-dwladnych? spoko swoj swojemu oka nie wykole
 • Tylko Szpital Wojewódzki jest bezkorupcyjny, bo tam rządzi PO. Mówi wam to cos !!!!!
 • przypominam że termin REFERENDUM za odwołaniem nowaczyka i rady miasta upływa 26 stycznia 2013,budynek przy Czerwonego Krzyża 2 - weżmy sprawy w własne ręce
 • Stawiam ma Pana Czyzyka zna sie na wszystkim tancerzy już brak!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pacjentka(2013-01-17)
 • czegoś nie rozumiem. Jeżeli Sąd umorzył sprawę Pani Lech, to czy ona nadal nie powinna dyrektorować w Szpitalu? jak się okazuje została oskarżona chyba nie słusznie w tej sytuacji (vide - umorzenie). Czy jakiś prawnik mógły wypowiedzieć się w temacie. Nie znam się, ale czy można tak zwyczajnie kogoś o coś oskarżać i zwalniać? Dochodzimy w tym momencie do absurdu. Każdedo mozna oskarżyć i zwolnić z zajmowanego stanowiska. Proszę o wyjaśnienie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  co za kraj.(2013-01-17)
 • Żebyście wy chociaż mieli tyle wiedzy, rozumu i inteligencji co ci tancerze, na których tak plujecie. .. Połowa, a nawet śmiem twierdzić 3/4 piszących te bzdury, nie jest tak wykształcona jak ci tancerze. A z dumą można powiedzieć, że tańczyłem/am np. w farmacji Lotos, którzy zdobyli mistrzostwo świata. A jak czytam to ci od referendum to mogą sobie tylko o celach porozmawiać i to nie tych na przyszłość, tylko w jakich i za co siedzieli.
 • No proszę się odezwała kandydatka-kandydat na dyrektora. Dziecko kiedy ja kończyłam/em studia to ty fikałaś-eś koziołki na salce u Czyżyka. A teraz doszło do tego, że ty po Jańskim albo innym cudaku uważasz że masz wykształcenie a ja nie mam pracy po UMK bo nie jestem z PO i nie tańczyłam/em.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bezrobocie dzięki PO(2013-01-17)
 • Może i dzieckiem jestem. .. .mam 43 lata i dzieci na studiach. .. .ale jak tu wszyscy wszystko wiedzą lepiej. .. .
Reklama