UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sześciolatki w szkole?

 
Elbląg, Grażyna Przasnyska, wojewódzki kurator oświaty: - Te sześciolatki, które są gotowe powinny pójść do szkoly
Grażyna Przasnyska, wojewódzki kurator oświaty: - Te sześciolatki, które są gotowe powinny pójść do szkoly (fot. AD)

Czy sześciolatki są gotowe do rozpoczęcia nauki w szkole? A czy szkoły są gotowe na przyjęcie małych uczniów? Grażyna Przasnyska, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty zapewnia, że tak.

Sześciolatki nie muszą jeszcze rozpoczynać obowiązkowej edukacji w szkole podstawowej. Ale mogą.
       - Te dzieci, które są przygotowane na taki krok, a ich rodzice chcą podjąć takie wyzwanie – mogą to zrobić – mówi Grażyna Przasnyska, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. – Elbląg pod tym względem jest bardzo aktywny. Pierwsza konferencja, która miała na celu prezentację oferty szkół podstawowych otwartych na małych uczniów odbyła się właśnie w tym mieście. Myślę, że wielu rodziców zdecydowało się na taki krok, bo szkoły są odpowiednio wyposażone, a nauczyciele przygotowani. Wszystko jednak zależy od rodziców.
       W roku 2011 naukę w pierwszej klasie rozpoczęło 24 proc. elbląskich sześciolatków. To wskaźnik podobny do krajowego.
       - Liczę, że sześciolatków w szkołach będzie więcej -mówi wojewódzki kurator oświaty. – Tych, które są gotowe, by tam rozwijać się, a nie nudzić w przedszkolu.
       Pani kurator wskazuje także, że Elbląg wyróżnia się wśród innych miast innowacjami – realizowanymi zarówno w szkołach, jak i w przedszkolach.
       - Mam nadzieję, że to przełoży się na jakość nauczania – dodaje.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Czegóż to nie zrobimy, aby uratować nauczycielskie etaty. Pięciolatkowie czekają w kolejce. Przeginacie państwo już ostro.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ojciec z Elbląga(2012-07-09)
 • w ogóle najlepiej poślijmy do pierwszej klasy 3 latki, a szkołę średnią niech kończą w wieku 12 lat i do roboty, bo przecież tylko o to w tym wszystkim chodzi, żeby dłużej pracować. .. będziemy mieć samych (chłopcy) piłkarzy, narciarzy, kierowców rajdowych, (dziewczynki) sklepowe, księżniczki :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mamasita(2012-07-09)
 • szczególnie sp21.6 klas pierwszych, w tym roku plany na kolejne 6 klas, dzieci sie gniotą, a problemy gdy są to ma je tylko rodzic dziecka szkoła nie jest instytucją wpierająca -szok
 • "Liczę, że sześciolatków w szkołach będzie więcej -mówi wojewódzki kurator oświaty. – Tych, które są gotowe, by tam rozwijać się, a nie nudzić w przedszkolu. " Szanowni Państwo z KO, proszę przestać rozsiewać w społeczeństwie delikatnie rzecz ujmując- znamiona utopi. Jako osoby wykształcone i zakładam "obyte w realiach cywilizowanej Europie" wiecie, że na takie przedsięwzięcie potrzeba znacznych nakładów oraz czasu (szeroko pojmowanego). Wyjaśniając ten "idiotyczny pomysł" nie podpierajcie się przypadkiem perspektywą psychologiczną czy pedag gdyż może to odbić się dla Was czkawką w znaczeniu pewnych deficytów (wiedza, kompetencje). To co ewentualnie przemawia to wskźniki ekonomiczne. Zdecydowanie brakuje poważnej debaty na ten temat. A tak na koniec przyznam że słaba jest znajomość Pani na temat realiów edukacji przedszkolnej i tu już spory minus jeśli chodzi o kompetencje szanownej Pani.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tata przedszkolaka(2012-07-09)
 • Po jakiego groma ciągle gmyrają w tym szkolnictwie?!! Dobrze działało to trzeba na siłę udoskonalać. Gimnazja -co okazało się bez sensu, te maluch do szkoły - dzieciństwo i tak jest krótkie! Mundurki-idotyzm to tak jak by kazać im chodzić w gumakach. Zabranie tygodnia wakacji w czerwcu - tak są wyedukowani przez ten tydzień że szok! Zmiany w maturach, po cholerę, teraz tylko mniej osób do niej przystąpi nie każdy musi być dobry z matematyki. Najlepiej odebrać wakacje, a do szkoły już posyłać dzieci już w łonie matki. .. .same problemy dla dzieci, nauczycieli i rodziców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nauczycielkorodzic(2012-07-09)
 • Dlaczego my rodzice, nie mamy żadnego wpływu na to co będzie się działo z naszymi dziećmi? Dlaczego za NAS WSZYSTKICH decyduje, eksperymentuje jakieś stare babsko?
 • pewnie dlatego decydują różne babska, ponieważ ktoś głosował na obecne PO. Trzeba wybierać ludzi z rozwagą a nie ulegać słowom bez pokrycia i kolejny raz marnować głos w wyborach. .. ..
 • Ja uważam, ze w szkolnictwie miesza, kto?, Nikt inny jak Polski Episkopat i wystraszeni powołaniami kardynałowie poprzez swoje wpływy i marionetki w Sejmie. Chodzi o to, aby naród był głupi, bo głupi gorliwiej wierzy. A jak ktoś dostanie się na teologię, to będzie splendor, a nie jak teraz obciach. O to moim zdaniem chodzi.
 • Anonimku powyżej: A moim zdaniem powinieneś uwazać otwierając lodówkę. Episkopat tobie wyskoczy i co ?
 • Mam nadzieję że nauczycielki są przygotowane na sprawdzanie tyłka takiemu 6 latkowi z grudnia, który jeszcze sobie pupy dobrze nie umie podetrzeć. No i oczywiście jest miejsce na puder żeby się pupa nie odparzyła.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Przeciwna(2012-07-09)
 • Na mazury rady dawać Elbląg to WYBRZEŻE, co to za. .. .. na zdjęciu.
 • Dzieci są przygotowane na naukę w szkole!!!! A ten puder to chyba przyda się tej PANI, za bzdurny komentarz!!!!
Reklama