UWAGA!

Szkoła bez agresji

W czwartek 14 grudnia w Zespole Szkół w Pasłęku (ul. Zwycięstwa 28) odbędzie się konferencja na temat „Agresja w szkole - jak jej przeciwdziałać”. Konferencja rozpocznie się o godz. 10.

Do udziału w konferencji Starosta Elbląski zaprosił m.in. dyrektorów szkół, przedstawicieli Rad Rodziców i Samorządów Uczniowskich szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych powiatu elbląskiego, jak również burmistrzów i wójtów dziewięciu gmin powiatu, Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu, przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych z Elbląg i Pasłęka.
     W programie m.in. wykład dr Ireny Sorokosz „Agresja w szkole - jak jej przeciwdziałać” i referaty: Wiesława Detmera, naczelnika Sekcji Prewencji KMP w Elblągu, dotyczący zagrożeń występujących na terenie placówek oświatowych powiatu elbląskiego oraz Marceliny Tatarynowicz, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku, prezentujący wyniki badań ankietowych uczniów pierwszych klas gimnazjów i pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych powiatu elbląskiego.
     - 14 kwietnia 2006 roku Rada Powiatu w Elblągu przyjęła powiatowy program zapobiegania przestępczości oraz ochrony porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli „Bezpieczny powiat elbląski” mówi Anna Dawid ze Starostwa Powiatowego. - Jednym z jego istotnych komponentów jest zbiór przedsięwzięć mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży naszego powiatu, w tym wiele działań zapewniających poprawę bezpieczeństwa uczniów w obiektach szkolnych i w drodze do szkoły pod hasłem „Bezpieczna szkoła”. Czwartkowa konferencja ma na celu zapoczątkowanie debaty na temat metod ograniczania zagrożeń i obaw uczniów na terenie placówek oświatowych oraz wypracowanie planu dalszych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w szkołach powiatu elbląskiego.
     
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama