UWAGA!

Szkoła za bramką

Szkoły coraz bardziej zaczynają przypominać twierdze. Identyfikatory, monitoring, ochroniarze – w taki sposób dyrekcje starają się zapewnić uczniom bezpieczeństwo. Być może w przyszłości przed wejściami do szkół staną także specjalne bramki.

Firma Pro Art przysłała do elbląskich szkół ofertę opracowanego przez siebie programu „Uczeń”. W jego ramach każdy uczeń miałby otrzymać specjalny identyfikator. W przyszłości przed szkołami mają stanąć bramki, dzięki którym do budynku wejdzie tylko dziecko z identyfikatorem.
     - W tego typu system wyposażonych jest kilka szkół na Śląsku - mówi przedstawiciel Pro Art Remigiusz Kaliszkowski. - W tej chwili są one testowane. Jesteśmy świadomi wad takiego systemu, lecz na pewno przyczyni się on do zwiększenia bezpieczeństwa w szkołach.
     Do wad można zaliczyć np. małą wydajność systemu. Uczeń przepuszcza swój identyfikator przez bramkę, a wtedy otwierają się drzwi. Wyobraźmy sobie rzesze czekających rano na swoją kolej uczniów. Jednak bramki mają zostać zamontowane w przyszłości. Będą one instalowane w szkołach za darmo dopiero w trzecim roku współpracy. Dzisiaj firma oferuje przede wszystkim wykonanie identyfikatorów dla uczniów. Koszt ponoszą uczniowie - po 10 zł za sztukę.
     Zainteresowanie programem wyraziły na dzień dzisiejszy cztery elbląskie szkoły.
OP

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Już widzę uczniów, którzy zapominają swych identyfikatorów z domu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krzysiek(2001-11-25)
 • KOLEJNA FORMA WYRWANIA KASY OD CIESZKO PRACUJACYCH RODZICOW UCZNIA,PRZEZ JAKAS ART?????
 • WD to po pierwsze wyłącz tego Caps Locka, ciężko pisze się tak poprawnie (anie cieSZko). Po twoim analfabetyźmie stwierdzam, że na pewno nie jesteś rodzicem.
 • Moje dziecko chodzi do Sp nr 11 i właśnie ta szkoła przyjęła ofertę na instalację bramek. Jest to bzdura i jestem ciakawa jakie łapóki wzięli dyrektorzy szkół, które będą miały te bramki. Przed czym one mają chronić szkołę? Przed samymi uczniami? Brawo... 3000 uczniów po 10 zł - to trochę za drogo, jak na bramki, któtre mają pojawić sie dopiero za kilka lat, a tymczasem tylko identyfikatory...
 • A ja uważam że identyfiatory to dobry pomysł. Na teren szkoły nie wejdzie nikt obcy, ale nie pomogą jeśli sami uczniowe mają sobie coś do powiedzenia, albo sprzedania i tu apel do nauczycieli żeby czasem skontrolowali toalety.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  DirkPitt(2001-11-26)
 • ... za tymi bramkami wykrywacz metalu, psy tropiące narkotyki, przeszukanie, kontrola trzeźwości, kontrola odbytu, zamurowane toalety, kamery w każdym możliwym miejscu. W przyszłym roku wszczepimy im chipy. Za dwa lata przeprowadzać będziemy przykładowe egzekucje na boisku szkolnym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  :) DY(kta)REktorek(2001-11-26)
 • Moje dziecko z kolei chodzi do Gimnazjum. które znajduje się w SP 7. Oczywiście 10 zł Pani zebrała od dzieci,ale identyfikatorów ani widu, ani słychu...
 • Identyfikatory trzeba przypišć do fartuszka szkolnego! Fartuszki mojej produkcji mam po 25 zł, dostawa po przedpłacie po 3 latach. Proponuję agrafki mojej produkcji po 100 zł/szt. Bo tylko one pasujš do tych identyfikatorów. Uczniowie oczywiœcie rabat 90%! Uczeń płaci tylko 10 zł za 1 agrafkę, instrukcję urzywania agrafki gratis!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2001-11-26)
 • Jeszcze niedawno krytykowano PRL jako państwo policyjne, czy obecnie powszwchnie wprowadzanie moritoringów, identyfikatorów, armii agentów ochrony nie stawia III RP jako państwa bardziej policyjnego? A może tak zastanowić się nad przyczynami wzrostu przestępczości, agresywności znacznej części społeczeństwa i całego szeregu innych pataologii społecznych?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  k. WQyszyński(2001-11-26)
 • Patologia spoleczna rosnie, bo kler sie zaszyl po plebaniach, a na ulicach hula cholota. Jak sie sluzy panu Bogu, to trzeba sie zajac maluczkimi.
 • Komuno wróć !!!
 • Polacy zachłysnęli się wolnością..a przecież wszystko ma swoje granice
Reklama