UWAGA!

Szkoleniowy Azymut

 Szkoleniowy Azymut

Dobiega końca realizacja trwającego sześć miesięcy projektu „Azymut”. W jego ramach odbył się cykl szkoleń, warsztatów i praktyk. Łącznie 87 godzin szkoleniowych. Uczestnicy projektu byli również na trzech wizytach studyjnych. 

Projekt „Azymut” miał na celu podniesienie kompetencji kadry pracującej z osobami niepełnosprawnymi oraz realizującej zadania z zakresu integracji społecznej w instytucjach kultury, placówkach edukacyjnych i organizacjach pozarządowych z województwa warmińsko – mazurskiego, regionu Sztokholm oraz Obwodu Kaliningradzkiego.
        
       - Był to czas spotkań, a równocześnie bardzo intensywnej nauki zdobywanej poprzez doświadczanie, próbowanie i eksperymentowanie. Niesamowite warsztaty, na których nie tylko poznaliśmy nowe metody pracy z niepełnosprawnymi, ale które były równocześnie źródłem radości i czasem poznawania samego siebie. Mogliśmy spojrzeć na niepełnosprawność z innej perspektywy, oczami Szwedów i Rosjan. Podsumowując, były to niezwykle inspirujące miesiące, które pokazały nowe ścieżki, zachęciły do nowych poszukiwań i pozwoliły poznać niezwykłych ludzi, z którymi mam nadzieję uda się jeszcze spotkać przy niejednym działaniu – wspomina Edyta Machul, instruktor teatralny CSE "Światowid", uczestniczka projektu.
        
       Uczestnikami projektu byli pracownicy działalności merytorycznej i artystycznej w instytucjach kultury, nauczyciele, pedagodzy, terapeuci. W ramach projektu zrealizowano cykl szkoleń, warsztatów i praktyk. Łącznie 87 godzin szkoleniowych. Odbyły się również trzy wizyty studyjne, podczas których uczestnicy projektu zapoznali się z modelami i systemami pracy obowiązującymi w instytucjach i organizacjach w Polsce, Szwecji i Rosji .
        
       - Warsztaty jako całość stworzyły niesamowitą mieszankę zajęć umożliwiających znaczne poszerzenie horyzontów w pracy z osobami niepełnosprawnymi. Dodatkowo dały możliwość uwierzenia we własne siły ale równocześnie pozwoliły odkryć w sobie niezwykłe pokłady energii oraz nieodkryte wcześniej talenty. Same wyjazdy poza granice państwa do Szwecji i Rosji umożliwiły poznanie innych metod pracy z osobami niepełnosprawnymi, otworzyły wachlarz doświadczeń zawodowych, a także pozwoliły na wymianę spostrzeżeń i doświadczeń z innymi współuczestnikami warsztatów. Niesamowita atmosfera w trakcie zajęć nie pozwali zapomnieć o przeżytych wrażeniach – mówiła uczestniczka projektu Katarzyna Błażej z Bartoszyc.
        
       Zagraniczni partnerzy projektu to: Kaliningradzka Regionalna Dziecięco-Młodzieżowa Społeczna Organizacja Inwalidów „Maria” (Rosja) oraz Gimnazjum Specjalne - Enskede Gårds Gymnasium/ Lindeparken (Szwecja).
        
       Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu otrzymało dofinansowanie z Funduszu Małych Grantów Transgranicznych i Międzyregionalnych – Wsparcie udzielone przez Islandię, Lichtenstein  i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
      

 


      
                                                             ----------------------reklama---------------------
         

-
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie