UWAGA!

Szkoły otwarte na Europę

Elbląg, Dotąd w Elblągu działał tylko jeden klub europejski - w SP 12
Dotąd w Elblągu działał tylko jeden klub europejski - w SP 12

Zakończyło się szkolenie nauczycieli, którzy w miejscu swojej pracy chcieliby otworzyć szkolny klub europejski. W szkoleniu wzięło udział 30 nauczycieli z Elbląga.

Pomysł klubów zrodził się w Radzie Europy. W szkołach powstają kółka zainteresowań, które zajmują się promowaniem krajów europejskich oraz własnego regionu poprzez gazetki ścienne, wystawy, poprzez upowrzechnianie informacji o wspólnych elementach łączących Polskę z innymi krajami europejskimi.
     Narzędziem do promowania własnego regionu poza granicami kraju są trzy programy europejskie - Socrates, Leonardo oraz Młodzież.
     - Programy są adresowane do młodzieży i osób związanych naukowo z placówkami oświatowymi - mówi Mariola Iwanowska - Maćkowiak z Centrum Informacji Europejskiej w Warszawie. - Dają one możliwość przekwalifikowania się, nauki języków obcych czy wyjazdu na studia za granicę. Ważna jest także współpraca całych klas, a nawet przedszkoli.
     W całej Polsce jest ok. 1500 klubów europejskich, w województwie warmińsko - mazurskim - 34. W Elblągu tylko jedna szkoła przystapiła do programu - Szkoła Podstawowa nr 12.
     - Mamy słabe statystyki, więc wpadłam na pomysł, aby przeszkolić nauczycieli - tłumaczy Iwona Nawrocka, autorka programu szkoleń. - Ma to na celu pomóc w otwarciu takiego klubu oraz nawiązaniu sieci stałej współpracy. Szkolny Klub Europejski może powstać w każdej szkole i liczymy na to, że nauczyciele, którzy ukończyli szkolenie, ideę tę rozpropagują.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama