UWAGA!

Szpital miejski powraca do normalnej pracy

 Elbląg, Szpital miejski powraca do normalnej pracy
fot. Michał Skroboszewski

- Wszystkie oddziały w lokalizacji przy ul. Komeńskiego powróciły do pracy - informuje Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka Szpitala Miejskiego. Obecnie leczenie pacjentów z koronawirusem odbywa się wyłącznie na Oddziale Chorób Zakaźnych lub Anestezjologii i Intensywnej Terapii. 

Szpital Miejski powraca do normalnego trybu pracy.- Ze względu modernizację występują jeszcze niedogodności i ograniczenia w zakresie funkcjonowania oddziałów. Generalnie wszystkie oddziały w lokalizacji przy ul. Komeńskiego powróciły do pracy. Od 7 czerwca przyjmuje oddział wewnętrzny, od 14 czerwca przywracamy dyżury ostre w oddziale chirurgicznym. Oddział chirurgii ręki 14 czerwca zmienia swoją lokalizację z ulicy Żeromskiego na ulicę Komeńskiego. Od 17 czerwca przywracamy natomiast normalną pracę w oddziale chorób płuc - informuje Małgorzata Adamowicz. 

Kolejki do zabiegów układane są na nowo. 

- Zgodnie z przepisami "kolejkowanie" w szpitalach covidowych nie obowiązywało. W tej chwili kolejka układana jest na nowo. Trzeba zadzwonić do każdego pacjenta i dowiedzieć się, czy jest nadal zainteresowany leczeniem. Część pacjentów wyleczyła się w innych ośrodkach, część niestety zmarła - informuje rzeczniczka. 

Obecnie leczenie pacjentów z COVID-19 odbywa się wyłącznie w oddziale zakaźnym lub intensywnej terapii w lokalizacji przy ul. Żeromskiego. - Zgodnie z decyzją wojewody do tego celu przeznaczamy 33 łóżka, w tym 5 respiratorowych. Dzisiejsze obłożenie to 18 pacjentów w tym 2 na respiratorze - dodaje Małgorzata Adamowicz. 

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama