UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szpital szykuje się do remontu

 
Elbląg, Projektowany blok operacyjny połączony będzie z budynkiem głównym szpitala 3-poziomowym łącznikiem z 2 windami szpitalnymi. Wizualizacja udostępniona dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego
Projektowany blok operacyjny połączony będzie z budynkiem głównym szpitala 3-poziomowym łącznikiem z 2 windami szpitalnymi. Wizualizacja udostępniona dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego

Nowy blok operacyjny z pięcioma salami, modernizacja dziesięciu oddziałów, nowy sprzęt medyczny – takie zmiany czekają Szpital Miejski im. św. Jana Pawła II w ciągu najbliższych trzech lat. Pierwsze działania już się rozpoczęły, jeśli wszystko pójdzie z planem prace zaczną się wiosną.

Umowa, pomiędzy marszałkiem województwa a dyrekcją szpitala na modernizację i przebudowę Szpitala Miejskiego, została podpisana 30 sierpnia ub.r.
       - Cały projekt to niespełna 40 mln zł, gdzie ponad 32 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, a konkretnie z ZIT-ów [czyli ze środków unijnych – red.]– mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, podczas wtorkowej (30 stycznia) konferencji.
       Projekt składa się z trzech, zasadniczych zadań.
       - Podstawowym jest budowa bloku operacyjnego, drugie zadanie to modernizacja oddziałów szpitala, a trzecie to zakup specjalistycznego sprzętu – opowiadał Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Szpitala Miejskiego, jednostki która koordynuje cały projekt.
       Które oddziały zostaną zmodernizowane? Chirurgii dziecięcej, chirurgii ogólnej i onkologicznej, położniczo-ginekologiczny z pododdziałem neonatologicznym, otolaryngologiczny, oddział pediatryczny dla dzieci starszych oraz młodszych, oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej, pododdział chirurgii ręki, oddział okulistyczny, rehabilitacyjny z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej, oddział rehabilitacji kardiologicznej. 

  Elbląg, Witold Wróblewski (po lewej), Mirosław Gorbaczewski oraz Małgorzata Adamowicz
Witold Wróblewski (po lewej), Mirosław Gorbaczewski oraz Małgorzata Adamowicz (fot.AD)


       Jak wyjaśniał Witold Wróblewski inżynier kontraktu już jest, opracowano również warunki zamówienia. W ciągu najbliżych dni zostanie ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę tej inwestycji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to będzie on znany w drugiej połowie marca.
       - Realizacja powinna rozpocząć się już wiosną – uzupełnił Mirosław Gorbaczewski i dodał: - Pierwsze elementy tego zadania zostały częściowo wykonane. W ubiegłym roku wykonany został projekt budowlany za 1,2 mln zł, dostaliśmy za niego refundację ze środków unijnych w wysokości prawie miliona złotych. Co ważne w trakcie robót szpital będzie cały czas funkcjonował.
       - Nie będziemy szpitala zamykać, żeby postawić blok operacyjny czy modernizować oddziały – wyjaśniał Witold Wróblewski.
       Cały projekt moderniacji i przebudowy Szpitala Miejskiego, według założeń, ma zakończyć się 31 grudnia 2020 r.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama