UWAGA!

Szpital wojewódzki bez odwiedzin

 Elbląg, Szpital wojewódzki bez odwiedzin
Fot. archiwum portElu

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu informuje, iż z powodu zagrożenia epidemiologicznego wynikającego ze wzrostu liczby osób zakażonych COVID-19, mając na względzie bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów, od dnia 2 listopada do odwołania wstrzymuje odwiedziny u pacjentów hospitalizowanych we wszystkich oddziałach szpitala.

W przypadkach wyjątkowych dopuszcza się odwiedziny u pacjenta maksymalnie jednej osoby (bez objawów infekcyjnych, bez objawów zakażenia COVID-19) wyłącznie po uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym Oddziału.

W Oddziale Niemowlęcym i Oddziale Pediatrycznym z Pododdziałem Neurologiczno - Rehabilitacyjnym w przypadku, gdy dziecko przebywa w szpitalu samo, dopuszcza się odwiedziny maksymalnie jednej osoby (bez objawów infekcyjnych, bez objawów zakażenia COVID-19).

W przypadku porodów rodzinnych przy porodzie może uczestniczyć jedna osoba towarzysząca (bez objawów infekcyjnych, bez objawów zakażenia COVID-19) z zachowaniem reżimu sanitarnego i wewnętrznych procedur.

 

Jednocześnie przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych. Nos i usta można zasłaniać tylko za pomocą maseczki. Chusty, przyłbice, szaliki nie są dozwolone.

 

Szczegółowe dane na temat zasłaniania ust i nosa oraz informacje dot. wyjątków od tej zasady znajdują się w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

Magdalena Rubczewska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)