UWAGA!

Sztuka plus schizofrenia

Elbląg, Sztuka plus schizofrenia

Do 10 września (środa) można składać prace na konkurs plastyczny pod hasłem „RODZINA PARTNEREM W LECZENIU” związany z problematyką schizofrenii. Konkurs będzie się odbywał w ramach obchodów Ogólnopolskiej Kampanii „SCHIZOFRENIA - OTWÓRZCIE DRZWI”. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci, Domy Kultury, DPS-y , WTZ-ty , ŚDS-y oraz wszystkie osoby chętne.

„SCHIZOFRENIA - OTWÓRZCIE DRZWI” odbywa się corocznie w całej Polsce w dniach 14-15 września. Celem tej akcji jest popularyzacja wiedzy na temat chorób psychicznych schizofrenii oraz zachęcanie społeczeństwa do czynnego zainteresowania się problematyką osób chorych psychicznie oraz ich rodzin i opiekunów .
     Organizatorem konkursu jest Środowiskowy Dom Samopomocy wraz z Elbląskim Stowarzyszeniem na Rzecz Pomocy Osobom Chorym Psychicznie ich Rodzinom i Opiekunom „PRO-FAMILIA”. Tego typu działania mają na celu edukowanie społeczeństwa w aktywny sposób. Twórcze przedstawienie swoich przemyśleń na temat problematyki chorób psychicznych i ich leczenia ułatwi zrozumieć sytuację chorych i ich rodzin, a poza tym wpłynie na postrzeganie takich osób. Zadaniem konkursu jest również rozwijanie kreatywności oraz kształcenie umiejętności posługiwania się środkami komunikacji niewerbalnej. Przyczyni się to do popularyzacji działań plastycznych i poszerzenia wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych.
     Technika wykonania prac jest dowolna (malarstwo, malarstwo na szkle ,rysunek, grafika, grafika komputerowa , collage , wyklejanka , wydzieranka i inne . Wystawa pokonkursowa będzie zorganizowana w EUH-e na ul. Lotniczej 2.
     Warunki uczestnictwa:
     - Prace należy opatrzyć metryczką umieszczoną na odwrocie pracy, zawierającą: imię i nazwisko autora /ów, wiek i adres domowy, nazwę placówki do której uczęszcza uczestnik konkursu.
     - Jeden twórca może nadesłać na konkurs więcej niż jedną pracę .
     - Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie nadesłanych prac powstałych w wyniku transportu , stąd zaleca się troskliwe ich opakowanie ,
     - Prace niezgodne z regulaminem lub oddane po terminie nie będą oceniane
     - Prace konkursowe powinny być inspirowane Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi
     - Dane osobowe uczestników będą wykorzystane w celu wyłonienia zwycięzcy i przyznania nagrody .
     Jury powołane przez organizatora dokona kwalifikacji prac na wystawę po konkursową oraz przyzna I, II, III nagrodę i wyróżnienia. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe w dniu 15 września.
     Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem prac autorskich do nich na rzecz Organizatora oraz do publikacji w wydawnictwach wszelkiego typu,wydawanych przez organizatora oraz w internecie .
     Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.profamilia.elblag.pl oraz pod adresem mailowym:pro_familia@vp.pl .
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama