UWAGA!

Szybciej i sprawniej - zmiany w kontroli autobusów wycieczkowych

 Elbląg, Szybciej i sprawniej - zmiany w kontroli autobusów wycieczkowych
fot. nadesłana

Policjanci ruchu drogowego elbląskiej komendy, wzorem ubiegłego roku, wprowadzają zmiany w procedurze kontroli autobusów szkolnych i wycieczkowych. Od 25 maja do 30 czerwca br. funkcjonariusze będą kontrolować stan pojazdów i trzeźwość kierowców w wyznaczonym miejscu na parkingu przy ul. Grunwaldzkiej.

Zmiany wchodzą w życie od 25 maja br. Policjanci i funkcjonariusze ITD nie będą już jeździć pod szkoły i tam dokonywać kontroli. Będą one odbywać się w godzinach od 6.15 do 9.30 na parkingu przy ulicy Grunwaldzkiej w Elblągu (parking PWSZ). Wycieczki zaplanowane w godzinach wcześniejszych lub późniejszych należy zgłaszać na dotychczasowych zasadach. Zmiany te podyktowane są dużą ilością zleceń na kontrole i z pewnością przyczynią się do skrócenia czasu oczekiwania. Kierowcy podstawiającemu autobus do kontroli wydawany będzie dokument o nazwie „Protokół kontroli” jak również „Sprawozdanie z kontroli drogowej zawierające wykaz kontrolny”. Obydwa dokumenty zawierają między innymi dane kierowcy, pojazdu oraz wyniki kontroli, jej czas i miejsce. Dokumenty te, zawierające czytelny podpis funkcjonariusza oraz pieczątkę nagłówkową KMP w Elblągu stanowić mogą źródło wiedzy dla organizatora wycieczki, dokumentujące poddanie pojazdu i kierowcy kontroli drogowej.
      
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Znowu żaba. ..
 • Mam autokar i ważne badania techniczne, wybieram się w trasę i policja może mnie kontrolować w każdym miejscu, ale na jakiej podstawie każe mi się zgłosić w określonym miejscu i czasie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  Kierowcaautokaru(2015-05-22)
 • Te kontrole przed samym wyjazdem to debilizm jak było do tej pory. POlicja jak przyjechała to wygnała dzieciaki z autokaru i kazała czekać często nawet półtorej godziny na słońcu, gdzie nie mieli nawet na czym usiąść albo siadali na reklamówkach na chodnikach. Te czekanie to porażka, jeszcze nie wyjechali a już byli wykończeni i mieli dosyć wszystkiego. Może w końcu w policji zatrudnili kogoś z minimum rozumu.
 • Rodzic-op nikt nie kazał zgłaszać autobusu do kontroli, jeżeli ktoś zgłosił to zrobili kontrolę. Miej żal do tego co zgłaszał.
 • Nie wzywaj policja, a twoje dziecko nie będzie musiało 1,5 godziny stać na słońcu. Wystarczy minimum rozumu.
 • żaba jak samotny kowboj, obrońca prawa na dzikiej północy
 • Jestem długoletnim mechanikiem autubusowym i nie mam pojęcia jak można oceniać stan techniczny autobusu na parkingu. .. Większośc ważnych podzespołów i elementów różnych mechanizmów jest niedostepna z perspektywy kucnięcia. Przed planowanym odjazdem pojazd powinien przejśc dodatkowe badanie techniczne na stacji diagnostycznej a dodatkowe koszty powinny ponieść osoby zamawiające kurs. Pewnie przed tym wypadkiem koło Białegostoku gdzie zginęły dzieci rodzice tez dzwonili po radiowóz. Jutro Kowalski spod 14-stki jedzie z wnukami swoim starym punto do Zakopanego i chyba zadzwonię po radiowóz bo jakoś ten silnik dziwnie chodzi pewnie od benzyny tylko nie wiadomo jakiej naszej z rosji czy tej z rosji a to trzeba koniecznie sprawdzić
 • W tym czasie, kiedy sympatyczny policjant patrzy w oponę autobusu, po głównej ulicy Elbląga pędzi naćpany kark swoją beemką. z prędkością 128 km/h. Pytanie: gdzie powinien być w tym momencie sympatyczny policjant: a) przy głownej ulicy; b) oglądać z zaciekawieniem oponę niczemu niewinnego autobusu. Na marginesie życzę temu, kto wezwał na okoliczność autobusu policję, żeby w tym czasie jego matka staruszka dochodziła do przejścia dla pieszych przy głównej ulicy Elbląga.
 • przewoź-nick taki jest obowiązek wzywania. Gdybyście podstawiali autobusy a nie wraki zezłomowane na zachodzie a kierowcy byli trzeźwi nie byłoby problemu A tak lepiej dmuchać na zimne. Oddajemy wam nasze dzieci.
 • Bardzo dobre są te kontrole!! Znana jest mi taka sytuacja kierowca był wczorajszy. policja nie dała pozwolenia na wyjazd dzieci na wycieczkę. Trzeba było czekać 1,5 godziny na nowego kierowcę. Warto było poczekać na trzeźwego!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  maczuga(2015-05-23)
 • do "rodzicnormalny": naszą "zaletą" narodową jest swoboda obrażania wszystkich naokoło. Otóż nasze autobusy nie są ściągane z zachodnich szrotów, wręcz przeciwnie - mamy w większości coraz nowszy tabor. A wiesz mądralo, dlaczego? DLA WŁASNEGO SPOKOJU!. Nikomu chyba nie jest śpieszno do prokuratora. A że są przewoźnicy typu EŁ, to wina takich, jak rodzicnormalny. Otóż kiedy na zapytanie telefoniczne proponuję prawie nowy autobus za 4 złote za kilometr, rozmowa jest natychmiast przerywana. Pytający woli wspomnianego szrota za 3,50zł za km. Takim sposobem wysyłając dziecko na wycieczkę do Gdańska "rodzicnormalny" oszczędza całe 1,20 (jeden złoty dwadzieścia groszy). Proste! Poza tym w Polsce każdego dnia pracuje ARMIA kierowców autobusów. Ale nieistotne, że każdego dnia policja łapie setki nawalonych kierowców osobówek, motocyklistów itp. Ważne, że raz na miesiąc złapią skacowanego autobusiaża z 0,005 promila!!! We wszystkich mediach takiego delikwenta "promują". Brawo polska histeria! Dowalić autobusiażom. Precz z maszynami do zabijania, jakimi są w Polsce autobusy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  przewoź-nick(2015-05-23)
 • Przwoznicku! Polacy tak niestety maja. Zaoszczedzaja złotówkę, wymagania sufitowe, czesto jakim sami nie sprostaliby. Przysla policje ktora moze powachac jedynie opone na parkingu. Za jakosc i bezpieczenstwo trzeba niestety zapłacić.
Reklama