UWAGA!

Tak głosowali czytelnicy. Kto będzie cieszył się w niedzielę?

 Elbląg, (il. AK)
(il. AK)

Andrzej Duda i Bronisław Komorowski mają równe szanse na wygraną w wyborach prezydenckich. W sondzie portEl.pl wygrał urzędujący prezydent, co nie dziwi biorąc pod uwagę, że w Elblągu był zwycięzcą pierwszej tury głosowania.

Naszą sondę prowadziliśmy przez prawie całą kampanię wyborczą między pierwszą i drugą turą. By ograniczyć możliwość manipulacji, mogli wziąć w niej udział jedynie czytelnicy, którzy zarejestrowali swoje maile przed 1 kwietnia 2015 roku. Zagłosowały 823 osoby, 42 procent z nich poparło Bronisława Komorowskiego, 38 procent – Andrzeja Dudę (szczegóły na grafice obok).
       Przypomnijmy, że w skali kraju pierwszą turę wygrał Andrzej Duda. Jak będzie w niedzielę? Po raz pierwszy może się okazać, że po opublikowaniu na gorąco sondaży exit polls, żaden ze sztabów nie będzie mógł z całym przekonaniem powiedzieć, że to ich kandydat wygrał wybory. O zwycięstwie może przesądzić zaledwie kilkadziesiąt tysięcy głosów. 
       W czwartek obaj kandydaci spotkali się na telewizyjnej debacie, w której poza emocjami i wzajemnymi zarzutami mało było konkretnych odpowiedzi na wątpliwości wyborców. A tych jest sporo, wśród tych ta najważniejsza – czy w ogóle iść na wybory? My do tego, by jednak pójść i zagłosować gorąco Państwa namawiamy.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "gdyby wybory coś zmieniały, dawno by ich zakazano !!!"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  3
  PolskiAnarchista(2015-05-22)
 • A ja z całą rodziną głosuję na Pana dr Andrzeja Dudę. W poniedziałek wyprowadzka z Belwederu. W wyborach jesiennych Partia Oszustów poza parlamentem. Bierzmy przykład z Węgier. Gdy tam wyciekły nagrania : kłamaliśmy rano, w południe i wieczorem, rządzący socjaliści przegrali z kretesem. A u nas - 1.c. .j dupa i kamieni kupa 2.państwo istnieje tylko teoretycznie 3.kto zarabia 6 tys. , to albo dureń, albo złodziej 4.minister zleca podpalenie budki przy ambasadzie rosyjskiej a na Pana Komorowskiego głosuje ponad 40 % obywateli MOJEGO miasta - WSTYD!!!!!
 • Pewnie, że tak Panie kolego zgadzam się i też będę głosował na A. D. -Dla odmiany bo dośc już rządów pana B. K. Ale jak uchole i złodzieje z PO są beznadziejni to czy będzie nam lepiej z PIS. .. Wątpię; również uchole z PIS będą brac tylko dla siebie i rodzinki. Nam nic nie skapnie drogi Panie nadal będzie bieda i depresja w Elblągu!! Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  16
  podoficer32(2015-05-22)
 • Komorowski miał swój czas i go nie wykorzystał, głosuję na Dudę,
 • Prezydent Komorowski był wyraźnie pobudzony, co wyrażał zwłaszcza głosem i pewną formą zniecierpliwienia. Wyglądało to tak, jakby chciał szybko nadrobić coś, co utracił, i ma świadomość, że ma na to niewiele czasu. Mieliśmy zatem do czynienia z czymś w rodzaju politycznego zespołu ADHD w wydaniu prezydenta Komorowskiego. Wyglądało to bardzo nienaturalnie, ale miało stworzyć obraz żywotnego kandydata, który choć starszy, może dorównać swojemu młodszemu konkurentowi. Tak czy inaczej było to nienaturalne i przeczyło temu, jakim na co dzień człowiekiem jest Komorowski, którego gawędziarski styl wypowiedzi i zachowania wszyscy zdążyliśmy poznać.
 • jestem za życiem a nie za zabijaniem maluszków i badaniach na płodzie ludzkim. To jakis horror. Niedługo Europa każe nam klonować ludzi a potem ich zabijać i na organy. Duda powiedział twardo: jestem przeciw aborterom, eutanazji i doświadczeniom na człowieku(in vitro itp)
 • Idźcie na wybory!!!!Pomyślćie o swoich dzieciach i wnukach, o ich przyszłości. Czy maja pracować na nasze i wasze emerytury czy na emerytury Angoli i innych.
 • Ważne uzbrojenie i zaplecze W Mielcu produkowany jest sprawdzony na świecie Black Hawk. Dla USA jest wystarczający, a dla nas za mały - ironizuje gen. bryg. Jan Baraniecki
 • 100 mln na jakieś bzdetne referendum. A co z Emeryturami, podatkami i szkolnictwem? - zamiecione pod dywan. Jowy - kogo to obchodzi gdy nie ma co do garnka włożyć. A 100 mln dla rodzin wielodzietnych biednych ale kochających swoje dzieci to by było już coś.
 • Ja nie jestem chory psychicznie, ukończyłem studia DZIENNE na Politechnice Gdańskiej z wynikiem Bardzo Dobrym, mam dobrą pracę i nieźle zarabiam, mam rodzinę i własny dom. Ja i cała moja rodzina głosuje na Pana dr Andrzeja Dudę. Dość rządów Partii Oszustów, którzy niszczą przemysł polski ( kupują za miliardy helikoptery we Francji, zamiast w Polsce), rozkradają Polskę (Pan Lewandowski), by samemu uciekać na synekury do Brukseli. Uważają, że polskość to nienormalność, a jako polski premier otrzymują super płatną posadę w UE. Dość. Chcemy żyć w uczciwym, normalnym kraju.
 • – To referendum w opinii wielu konstytucjonalistów w kwestii dwóch pierwszych pytań, a więc za wprowadzeniem JOW w wyborach do Sejmu i o sposób finansowania partii politycznych, jest sprzeczne z Konstytucją. Jeżeli chodzi o trzecie pytanie referendum proponowanego przez Bronisława Komorowskiego, a więc co do zasady rozstrzygania wątpliwości przepisów prawa podatkowego, to mamy do czynienia z kuriozalną sytuacją. W Sejmie trwają przecież prace legislacyjne nad rozwiązaniem, które proponuje prezydent. To pytanie jest zatem bezprzedmiotowe. Referendum ma kosztować 100 mln zł. Stać nas na to?
 • w tej procedurze dochodzi do sytuacji, że zostaje stworzonych sześć zarodków, trzy są użyte, a trzy zostają zamrożone. − W ustawie, którą proponuje rząd i prezydent, jest zapis, że jeżeli dawca się rozmyśli, to nie wolno tych zarodków do ciała kobiety skierować. Przepraszam bardzo, co się z nimi dzieje? Każdy z nas był kiedyś takim zarodkiem
Reklama