UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • MariuszLewandowski-Fc W jednym z Elbląskich urzędów bynajmniej nie podległym Prezydentowi szefostwo zdecydowało o tym, że jego pracownicy mają swoim 1% wspierać pewien cel. Beneficjent owej zorganizowanej akcji kupił sobie za zebraną na rehabilitację kwotę fajny samochodzik. Może nasza szanowna mistrzyni ciętej riposty pokarze ten przypadek patologii aspołecznej ? To pewnie nie jest kumaterstwo i pewnie nie jest to filozofia Kalego. A co do przedmiotu felietonu to zapomniała Pani Redaktor o tym, że wieki kryzys z 1920 pokazał kapitalistą, że nie płacąc pracownikom godziwych pensji, nie tworzą rynku zbytu i że jak na ironię właśnie to załamanie zrobiło dla praw pracowniczych więcej niż wszystkie poprzednie i wszystkie następne manifestacje pierwszomajowe. A smak kiełbasek, jaki władza rzucała w latach 70 tych dla uczestników pochodów, pamiętam do dziś. O tym, że była to okazja do spotkania się przy piwie i kiełbasce, też Pani Maria zapomniała a szkoda, bo tego naprawdę żal…
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  13
  MariuszLewandowski-Fc(2020-05-01)
 • @MariuszLewandowski-Fc - Chciałam złożyć e-PIT. Dostałam druk pocztą mailową, wypełniłam, doszłam do deklaracji przeznaczenia 1% podatku. Wpisana instytucja z kontem, brak możliwości zmiany. Skasowałam, weszłam na druk zamieszczony na stronie urzadskarbowy. eu. Dwie inne organizacje do wyboru, brak możliwości wpisania własnej. To jest dopiero operacja na skalę kraju. Chce Pan być rasowym dziennikarzem - niech Pan się tym zajmie. Co do mojego braku obiektywizmu - to oczywiste, przecież to mój felieton i mój subiektywny punkt widzenia. Nie mam nic przeciwko masowej rozrywce, czasami nawet w niej uczestniczę, ale nazywanie jej "wydarzeniem kulturalnym"jest dla mnie, jako elblążanki, upokarzające. I nie mam żadnych żali. Przeciwnie. Hashtagi: #%podatku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  2
  Maria Kasprzycka(2020-05-01)
 • MariuszLewandowski-Fc @Maria Kasprzycka - Organizacje non profit tworzą takie programy do rozliczeń - można z nich skorzystać lub nie to kwestia wolnej woli podatnika. Ale baza US powinna zawierać wszystkie instytucje upoważnione do otrzymania dotacji - tu ma Pani rację coś nie gra. Nie chcę być dziennikarzem tym bardziej rasowym z zawodu jestem tokarzem frezerem szlifierzem a nawet elektrykiem. To że czasem coś napisze to raczej kwestia terapii stresu i odreagowania zresztą podobnie jak w Pani przypadku. Co do pauperyzacji kultury ma Pani rację ale to problem cywilizacyjny nie tylko lokalny ale napisze że bardzo lubię uliczne występy artystów - pewien cymbalista przy Zielonej Bramie to nadal wspomnienie specjalne mimo że sprzed lat dwudziestu. Kultura się zmienia - być może nie akceptuje Pani tych zmian ale to ich nie zatrzyma. Opera za trzy grosze była skandalem - dziś to kanon zresztą mój ulubiony. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  MariuszLewandowski-Fc(2020-05-01)
 • @Maria Kasprzycka - Masakra, przecież różne fundacje bombardują nas programami do rozliczeń PIT. To są specjalnie darmowe programy w których już jest wpisany odbiorca tego %, przecież tak naprawdę nic nie jest darmo. Strona z domeną. eu nie jest stroną Ministerstwa Finansów. Ja rozliczyłem się bez problemu z wyborem dowolnej fundacji na stronie rządowej. Co do kultury to jest rola rodziców jeśli w domu będzie brzmiał Jazz i Blues, jeśli z dziećmi będziemy chodzić do teatru to wyznaczymy kierunek następnym pokoleniom. Dni Elbląga: IRA, Kasia Moś, Coma, Patrycja Markowska itd. co ma Pani przeciwko?
 • @1234 - Jeszcze raz - nie mam nic przeciw. Chodzi mi o nazywanie właściwe rzeczy. Bo to jest ważne. Dla odbiorcy. Wydarzeniem kulturalnym było biennale form przestrzennych. Wydarzeniem, które Elbląg wyniosło na szczyt kreacji kultury. Elbląg zasługuje na więcej. To jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna materia. Ale wy tego nie czujecie. Skupianie się na zadawalaniu jaśniepana do niczego dobrego nie prowadzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Maria Kasprzycka(2020-05-03)
 • @Maria Kasprzycka - Ma Pani rację, odwołano dwie największe imprezy rozrywkowe:)
 • @MariuszLewandowski-Fc - Zanim dotkniesz klawiatury i kogokolwiek skrytykujesz to polecam słownik języka polskiego. "Pokarze", "kumaterstwo", "kapitalistą". Płacz i zgrzytanie zębów. Obojętnie co napiszesz, nikt Cię nie potraktuje poważnie:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marlen(2020-05-04)
Reklama