UWAGA!

Taki widok już w maju

 Elbląg, Widok z Bramy Targowej będzie można podziwiać od 1 maja
Widok z Bramy Targowej będzie można podziwiać od 1 maja (fot. arch. MS)

W średniowieczu pełniła funkcje obronne, teraz jest atrakcją turystyczną. Każdy chętny może, po pokonaniu 138 schodów, popatrzeć z jej poddasza na miasto z góry. 1 maja, po zimowej przerwie, Brama Targowa otworzy się na odwiedzających. Zobacz zdjęcia z ubiegłego roku.

Brama Targowa to chyba najbardziej kojarzony z Elblągiem zabytek, opisany w legendzie o Piekarczyku, którego pomnik stoi obok. Od 2006 r. z okna na najwyższej kondygnacji można podziwiać panoramę miasta. Elblążanie i turyści, posapują, ale z determinacją pokonują 138 schodów, by zobaczyć piękny widok. W ubiegłym sezonie na siódmą kondygnację wdrapało się 23 tys. osób.
       Po zimowej przerwie miejsca widokowe znowu zostaną otwarte. Wieża katedralna 15 kwietnia, Brama Targowa - 1 maja. W Bramie będzie działała, tak jak dotychczas, informacja turystyczna. Znajdziemy tam m.in. foldery dotyczące elbląskich atrakcji oraz ulotki informujące o ofertach hoteli, restauracji itp. Będzie również można nabyć pamiątkowe gadżety związane z naszym miastem.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama