UWAGA!

Tej zimy gaz jest za zimny?

Elbląg, Tej zimy gaz jest za zimny?
fot. arch. portEl

Temperatura na zewnątrz spada. Jeden z naszych czytelników skarży się, że także w jego domu, bo spadła kaloryczność gazu, którym się ogrzewa. Pomorska Spółka Gazownictwa twierdzi, że nic takiego nie ma miejsca i podobnych sygnałów od odbiorców nie odbiera.

– Od początku stycznia zauważyłem odczuwalny spadek kaloryczności gazu – pisze pan Ryszard. – Woda z junkersa w łazience leci o wiele zimniejsza przy takim samym ustawieniu pokręteł regulacyjnych (dopływu gazu do palnika i strumienia wody) niż np. w grudniu. Żona również zauważyła, że potrzebuje teraz znacznie więcej czasu na ugotowanie czegokolwiek na gazie. Podobnie jest z ogrzewaniem mieszkania. Dziwnym zbiegiem okoliczności obniżenie kaloryczności gazu zbiegło się z obniżką cen tego paliwa!
       Zwróciliśmy się z tą sprawą do Katarzyny Wróblewicz, rzecznik prasowej Pomorskiej Spółki Gazownictwa, która dostarcza gaz także do elbląskich odbiorców.
       – Tak nie jest – odpowiada rzecznik. – Jakość dystrybuowanego gazu ziemnego spełnia obowiązujące normy jakościowe. Kaloryczność gazu wchodzącego do naszego sytemu jest badana i od początku roku nie odnotowaliśmy odchyleń od normy w kaloryczności gazu, który płynie do mieszkańców Elbląga.
       Pomorska Spółka Gazownictwa nie odbiera podobnych sygnałów ani od elbląskich odbiorców, ani z innych miast, które zaopatruje w gaz. Zapytaliśmy też kilku elblążan, którzy ogrzewają swoje domy gazem – oni również spadku kaloryczności gazu nie zauważyli.
      
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Gaz staniał to musi byc "zimny"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Starszy kotłowy(2013-01-23)
 • To, ze gaz na wejsciu do Polski jest sprawdzany to jest oczywiste. Lecz jaka instytucja niezalezna sprawdza, jaki gaz dochodzi do koncowego odbiorcy. Czynnosci kontrolne powinna przejac PIH lub inna instytucja i wyposazona w odpowiednia aparature. Ja tez czesto widze te odchalenia w dostarczanym gazie, zwlaszcza widac to po kolorze plomienia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblaski gazownik(2013-01-23)
 • Teraz temperatury na zewnątrz są znacznie niższe niż w grudniu więc woda też ma niższą temperaturę i trzeba dłużej ją podgrzewać. Tak samo z ogrzaniem mieszkania - to chyba normalne, że im zimniej na zewnątrz tym więcej gazu potrzeba do jego ogrzania.
 • kolor płomienia też jakiś inny ostatnio. .. .
 • kradną. obniżka cen naraziła ich na straty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nowa Prawica(2013-01-23)
 • mnie spadła kaloryczność prądu bo dłużej bojler i grzejniki grzeją; )
 • Ty ostatni. .. co napisał gdzie kalorie przechowuja. .. .buhahha imbecylu poczytaj sobie co to kalorycznośc gazu
 • Uwaga Uwaga!! Żadna to nowość, ze gaz jest gorszy, ale kto ma sie do tego przyznać, u mnie nawet smierdzi jakoś dziwnie jak włącze palnik. Ale nic nowego to dla mnie, taki sam temat jest naszego paliwa na stacjach benzynowych. Benzyna 95 oktanów kupiona w Rosij, w Niemczech, w Polsce. Każda z nich jest inna. I jestem przekonany, że mógłbym to sprawdzić na konkretnym doświadczeniu i UDOWODNIC WAM WSZYSTKIM JAKI JA JESTEM MĄDRY, BO KAŻDY JACEK JEST MĄDRY.
 • Jacek to krowi placek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Adaś Słodowy(2013-01-23)
 • z tym śmierdzeniem to racja szczególnie po fasolowej tak jakoś inaczej trąca
 • Czas przenieść się z ogrzewaniem mieszkania do EPEC
 • A ja popieram, gaz jest gorszej jakosci. Ja porównuje zużycie gazu z analogicznym okresem w zeszlym roku i co widze ze zuzycie jest takie samo, tyle rok temu ogrzewalem mieszkanie calka dobe, a w tym roku 2/3 doby, tak wiec autor zgłoszenia ma racje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Junkers45(2013-01-23)
Reklama