UWAGA!

Teleskop prezydenta

“Teleskop Prezydenta Słoniny” - pod takim hasłem jutro (we wtorek) w godz. 13.30 – 17.00 na placu Słowiańskim odbędzie się happening forum młodych Prawa i Sprawiedliwości na temat zadłużenia budżetu miasta.

“Budżet miasta Elbląga z roku na rok pogrąża się w coraz większym zadłużeniu. Obecnie osiągnęło ono astronomiczną kwotę bliską 60 mln, co stanowi ponad 23 proc. tegorocznego budżetu miasta. Co gorsze Pan Prezydent – obawiając się trudności ze spłatą tak dużych zobowiązań – postanowił większość z nich rozłożyć w czasie sięgającym roku... 2010” - napisali m.in. pomysłodawcy wtorkowego happeningu z zarządu Klubu Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości. - “Elblążanie muszą wiedzieć również, że nasze miasto - oprócz wydatków inwestycyjnych - ma do spłacenia szereg innych zobowiązań, z których najważniejsze to m.in.: ok. 20 milionów zadłużenia Zarządu Budynków Mieszkalnych; ok. 6 milionów zadłużenia Szpitala Miejskiego oraz ok. 2 milionów zadłużenia Izby Wytrzeźwień”.
     Happening w zamyśle organizatorów ma zwrócić uwagę mieszkańców miasta na narastające zadłużenie budżetu Elbląga.
     - Chcemy zwrócić uwagę elblążan na narastające problemy finansowe miasta, a Panu Prezydentowi przypomnieć o potrzebie okiełznania jego ambicji forsowania nie zawsze pilnych inwestycji – twierdzi Paweł Kowszyński, szef młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości w Elblągu. - Poddania wnikliwej analizie tych obecnie realizowanych oraz dużej wnikliwości i przezorności w ocenie planowanych na najbliższe lata. Naszemu miastu przede wszystkim potrzebne są przedsięwzięcia maksymalnie ograniczające szalejące bezrobocie, w ich sprawnej i skutecznej realizacji Pan Prezydent może poszukiwać największej wdzięczności mieszkańców Elbląga.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ... i jeszcze dwa melony zadłużenia Izby ZmęczonychInaczej {~_~} Rzucam to!!!
 • Słonina musi odejść!
 • Cóż , pozostaje tylko powtórzyć jeszcze raz: Słonina musi odejść !
 • czy w calej naszej polsce mlodziezowka pisu to banda oszolomow?? kiedy oni zrozumieja, ze polityka to nie zabawa?
 • Garstka młodych PISowców bardzo chce działać i robić - cokolwiek. Często bez głębszego zastanowienia. Może dzieje się tak dlatego, że ich "przywódcy" regionalni ciągle siedzą przy... i gadają o byle czym, nic poza tym nie wnoszą ani do polityki miejskiej, ani jakiejkolwiek innej. Kto widział Prezesa wojewódzkiego PIS na jakiejś poważniejszej imprezie. Może on boi się pokazywać?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Robertto(2003-10-20)
 • Szanowny Roberto - martwi cię działalność "garstki młodych PISowców", a nie martwi cię zadłużenie budżetu, które Wielce Czcigodny Prezydent Słonina za wszelka cena próbuje ukryc przed mieszkańcami.
 • Gdzie jest moja wypowiedź?!!!!Widać, że czerwona cenzura działa nadal. Wystarczy wpisać niepochlebną opinie o [...] - przepraszam ale jak wpiszę nazwisko lub nazwę stanowiska to mi cenzura wykasuje - i tekst znika!!!
 • Bardzo dobrze że są jeszcze młodzi ludzie którzy chcą działać, a nie tylko narzekać. A że prezes PIS nie chodzi na imprezy to może dobrze, bo mam wrażenie że dla niektórych polityków imprezki i pokazanie się jest najważniejsze.
 • Popieram działania tych ludzi niech zwracaja nasza uwage na sprawy waznych.Niech uswiadamiają ludzi.Nic nie bierze sie z niczego a tylko z nieudacznej polityki naszych władz! Słonina powinien odejść bo nie ma nam nic więcej do zaproponowania on sie już wypalił i cała jego ban.............!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Droga redakcjo skoro nie wszystkie opinie sa tu drukowane to wasz portal mija sie z celem.Troche przypomina mi to komunistyczne czasy w ktorych to krolowala propaganda!
 • Dzieki tym ludziom spoleczenstwo jest uswiadomione jakie ma wladze.TA dziura bierze sie z nieudacznictwa .Bylo dobrze jak bylo co do sprzedania a teraz jak juz wszystko sprzedane nie ma czym łatać.Ja nie głosowałam na tego prezydenta.
 • Słonina to człowiek który myśli tylko o własnych interesach, zreszta jak cale SLD. Ale Elblązanie wiedząc ze w Elblągu jest jedno z najgorszych bezroboci w karju dalej na niego głosuja. POWODZENIA!! Ja sie z ta wyprowadzam do jakiegos normalnego miasta !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Uczeń ILO ELBLĄG(2003-10-20)
Reklama