UWAGA!

Terapia na długi

Dłużnicy, którzy zalegają z czynszem za mieszkania komunalne w Elblągu, będą mieli szansę odpracować swój dług.

Program skierowany jest przede wszystkim do rodzin, które obok wielu kłopotów związanych chociażby z brakiem pracy, mają problem alkoholowy.
     - Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wytypują takie rodziny spośród swoich podopiecznych i wówczas będziemy mogli podpisywać kontrakty - powiedziała Agnieszka Staszewska, rzeczniczka prezydenta Elbląga. - Warunkiem przystąpienia do programu będzie deklaracja, że osoba chora podda się terapii. Zatrudniani byliby np. przez Zarząd Budynków Komunalnych czy spółdzielnie.
     Jak dodaje rzeczniczka, wszystko oczywiście zależy od tego, czy członkowie tych rodzin będą chcieli w ten sposób zniwelować dług mieszkaniowy, nikogo bowiem nie można do tego zmusić.
J

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Pomysł z odpracowaniem długu za nieopłacone czynsze nie jest nowy. Wielokrotnie już przymierzano się do takiej formy rozwiązania problemu, który w skali miasta nie jest taki błachy. Zawsze jednak pojawiały się te same problemy. Do najczęściej powtarzających się należą : 1. co ze składkami różnego rodzaju (ZUS-owskie, podatek dochodowy, ...) za wykonaną pracę, 2. jakiego rodzaju umowa regulowałaby "stosunek pracy", 3. co z konsekwencjami prawnymi za nawiązanie stosunku pracy (staż pracy, urlop, ...), 4. ile z osób zalegających z czynszemchętnie podejmie propozycję odpracowania długu. Ten ostatni "kłopot" jest bodaj najważniejszy. Ilu mieszkańców mieszkań komunalnych będzie chciało sprzątać klatki, dbać o otoczenie budynków lub wykonać inne prace na rzecz miasta. Boję się, że prawidłowe podejście do trudnego problemu, zostanie rozbite na pianę przez te podstawowe wątpliwości. Jak do tej pory nie słyszałem o udanym tego typu eksperymencie.
  • Na poczatek przede wszystkim powinno sie takim ludziom socjalne z mopsu odebrac to i "moze" beda mialy "ochote pracowac". A tak to nigdy sie za robote nie wezma bo mops i inne takie im dadzą, z czego? Z podatków pracujacych na całą reszte!, której sie po prostu nie chce [bo po co pzreciez panstwo i tak im da, a z lokalu i tak nie wyrzucą!]
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    pracujacy(2004-11-02)
  • A co zrobić z tymi co zalegają z remontami domów komunalnych. Poprosiłem o wymianę okien i nie chciałbym cytować co mi odpowiedziano.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Płacący czynsz regularnie.(2004-11-03)
  • Ty ”pracujący” ty jesteś chory przecież MOPS nie utrzymuje tylko daje 20 –50zlł .policz ile przydym trzeba się na biegać to gorsze niż praca a na marginesie wiesz ile osób pracuje w MOPS (120 osób) mała rzesza zobacz ile tam pieniędzy idzie z naszego podatku .A jeśli chodzi o odpracowanie popieram i tak to nie będzie dobry pomysł ale lepiej niż żadnym ,przecież te osoby będą pracować za najniższe .lepiej skontrolować kontrole zarządców i tam znajdziemy środki .Np. zarządca z ul. malborskiej zobaczcie jaki ma majątek na pewno nie za prace a podległa mu firma budowlana szybko stanęła na nogi
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    obiektywny(2004-11-05)
  • Ja od dłuszszego czasu szukam mieszkania wiekszego mam 48 m2 i nikt sie nie zglasza . Zastanawiałam sie dlaczego bo przeciez to odrabianie długów to jest chwilowe a co dalej.
Reklama