UWAGA!

Teraz wymiana dowodów

Wymieniliśmy już prawo jazdy, czas więc na dowód osobisty! Z końcem 2007 roku wszystkie dokumenty starego typu, czyli zielone książeczki stracą ważność. W bieżącym roku wymianie podlegają dowody wydane do 1995 roku.

Aby uniknąć kolejek i opóźnień, jakie powstały przy niedawnej wymianie praw jazdy, zachęcamy wszystkich zobowiązanych do wymiany dokumentu tożsamości do wcześniejszego złożenia wniosku. Osoby, których dowody osobiste zostały wydane do 1995 roku, mają obowiązek ich wymiany do końca 2006 roku, pozostali mają na to jeszcze rok. Nie warto jednak zwlekać do ostatniej chwili.
     Podania o wydanie nowego dokumentu dostępne są w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Elblągu (pokój nr 92). Tutaj też należy osobiście złożyć wypełniony wniosek wraz z załącznikami: dwie aktualne fotografie (wymiary standardowe), dowód wpłaty (30 zł – wpłacamy w kasie UM lub na konto urzędu: Bank Milenium S.A. 53 1160 2202 0000 0000 6191 3398), „stary” dowód osobisty oraz akt małżeństwa (jeżeli związek małżeński był zawarty poza Elblągiem) i akt urodzenia (osoby, które nie zawarły związku małżeńskiego lub w przypadku zmiany danych).
     Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego (www.umelblag.pl) oraz na tablicy informacyjnej w Referacie Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych (budynek B ul. Łączności 1, pokój 92).
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dlaczego te cwaniaczki z warszafki fundują nam wymianę dokumentów NA NASZ KOSZT? To moze jeszcze zazadać wymiany wszystkich prac magisterskich, inżynierskich, doktoratów itd. na koszt ich autorów? Mam gdzieś te nakazy, terminy, pogróżki itd. Jak mi przyniosą do domu i bezpłatnie - to może łaskawie taki dokument wezmę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  stary dowód i stare prawo jazd(2006-07-11)
 • Prawda jest taka, ze wymiana prawa jazdy jest zorganizowana bardzo sprawnie. Ja zwlekalem do ostatniej chwili i bardzo obawialem sie kolejek. Milo sie zaskoczylem jak po 3 minutach od wejscia juz mialem zlozony wniosek. Niestety, procedura wymiany dowodu osobistego juz nie jest taka przyjemna. Tego samego dnia skladalem tez wlasnie wniosek o nowy dowod. Straszna kolejka, opieszalosc urzednikow i wysoka temperatura spowodowaly bardzo niemila atmosfere w poczekalni. Jedyny plus, to ze za dowod placi sie 30zl a nie 70 jak w przypadku kawalka zalaminowanego papieru zwanego czasami dokumentem prawa jazdy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  CyfraL(2006-07-11)
 • Niedługo wymiana legitymacji szkolnych,studenckich,świadectw szkoły podstawowej,średniej,religii oraz pozwolenia na wóz drabiniasty.Oto zasra.a POLSKA!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Morientes(2006-07-11)
 • Ciekawe jak to jest z ta wymiana przeciez okazuje sie ze UNIA EUROPEJSKA wcale nie nakazuje wymian wiec dlaczego tak biedna POLSKA chce sie pokazac naszym kosztem!!! Ja do wymiany dowodu mam jeszcze rok i wcale nie zamierzam wymienic go wczesniej a moze cos sie jeszcze zmieni???
 • Taka wymiana prawka,czy dowodu osobistego,nie wynikla z naszej winy,powinna odbywac sie na koszt skarbu panstwa,dlaczego musimy dodadkowo placic za glupote urzędasow?Od czego sa nasze podatki?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  alfik45(2006-07-11)
 • każdy urzędas to świnia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Morientes(2006-07-11)
 • a ja wcale nie wymienie i niech unia pocaluje mnie w dupe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kaczynski(2006-07-12)
 • Zgadzam się że wymiana powinna być darmowa.Co innego jak dowód zgubię lub zniszczę to powinienem zapłacić ale tak ?Za co ?!Za zielony dowód nie musiałem nic płacić !Dowód to drobne 30 zł ale za prawko zapłaciłem już 80 zł.To państwo jest jak huba....:(
Reklama