UWAGA!

Terytorialsi na lotnisku

 
Elbląg, Terytorialsi na lotnisku
(fot. 4WMBOT)

Żołnierze z 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej wykorzystają walory olsztyńskiego lotniska podczas swoich szkoleń. Na lotnisku będą też ćwiczyć żołnierze z Elbląga, Braniewa, Bartoszyc i Lidzbarka Warmińskiego, służący w 43 Batalionie Lekkiej Piechoty w Braniewie.

Płk Mirosław Bryś, dowódca 4WMBOT podpisał porozumienia o współpracy z Aeroklubem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, reprezentowanym przez prezesa AWM Aleksandra Jarmołkowicza i wiceprezesa AWM Adama Kowalczyka.
       W ramach współpracy organizowane będą wspólne przedsięwzięcia. Aeroklub udostępni swoją bazę szkoleniową, na której terytorialsi będą ćwiczyć obsługę bezzałogowych statków powietrznych. Przewidziane są szkolenia radiooperatorów lotnictwa i korespondencji lotniczej, szkolenia spadochronowe. Wszystko to odbędzie się z wykorzystaniem urządzeń, sprzętu, wyposażenia i obiektów, którymi dysponują obydwie strony.
       — Ta współpraca z pewnością przyniesie wymierne korzyści obu stronom, będziemy bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę, będziemy doskonalić zdobyte już kwalifikacje z wykorzystaniem naszego i lotniczego sprzętu — mówi płk Bryś. — W czasie pokoju naszym zadaniem na Warmii i Mazurach jest wspomagać inne służby w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzić działania ratownicze w sytuacjach kryzysowych.
       Dlatego także zakładane jest wsparcie w zakresie realizacji zadań kryzysowych, usuwania skutków klęsk żywiołowych, a w szczególności pomoc przy przeszukiwaniu terenu czy poszukiwaniu osób.
       — Jesteśmy przekonani, że specyfika naszej działalności pozwoli czynnie wspierać proces szkolenia wojskowego, pomoże w propagowaniu ochotniczej i zawodowej służby wojskowej, a tym samym wspierać będzie obronność naszego kraju — mówi wiceprezes AWM Adam Kowalczyk.
       4WMBOT podpisała także porozumienie o współpracy z Warmińsko-Mazurskim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża. Współpraca przewiduje m.in. współdziałanie w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych, w tym skierowanie do wsparcia działań specjalistów wraz z niezbędnym sprzętem i wyposażeniem w ramach posiadanych zasobów. Planowana jest także edukacja młodzieży w szkołach z klasami o profilu mundurowym w zakresie udzielania pierwszej pomocy i obronności państwa.
      
Wojciech Andrearczyk, 4WMBOT
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama