UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Terytorialsi na lotnisku

2019-04-19
Aktualizowany 2019-04-19 14:22
 
Elbląg, Terytorialsi na lotnisku
(fot. 4WMBOT)

Żołnierze z 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej wykorzystają walory olsztyńskiego lotniska podczas swoich szkoleń. Na lotnisku będą też ćwiczyć żołnierze z Elbląga, Braniewa, Bartoszyc i Lidzbarka Warmińskiego, służący w 43 Batalionie Lekkiej Piechoty w Braniewie.

Płk Mirosław Bryś, dowódca 4WMBOT podpisał porozumienia o współpracy z Aeroklubem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, reprezentowanym przez prezesa AWM Aleksandra Jarmołkowicza i wiceprezesa AWM Adama Kowalczyka.
       W ramach współpracy organizowane będą wspólne przedsięwzięcia. Aeroklub udostępni swoją bazę szkoleniową, na której terytorialsi będą ćwiczyć obsługę bezzałogowych statków powietrznych. Przewidziane są szkolenia radiooperatorów lotnictwa i korespondencji lotniczej, szkolenia spadochronowe. Wszystko to odbędzie się z wykorzystaniem urządzeń, sprzętu, wyposażenia i obiektów, którymi dysponują obydwie strony.
       — Ta współpraca z pewnością przyniesie wymierne korzyści obu stronom, będziemy bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę, będziemy doskonalić zdobyte już kwalifikacje z wykorzystaniem naszego i lotniczego sprzętu — mówi płk Bryś. — W czasie pokoju naszym zadaniem na Warmii i Mazurach jest wspomagać inne służby w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzić działania ratownicze w sytuacjach kryzysowych.
       Dlatego także zakładane jest wsparcie w zakresie realizacji zadań kryzysowych, usuwania skutków klęsk żywiołowych, a w szczególności pomoc przy przeszukiwaniu terenu czy poszukiwaniu osób.
       — Jesteśmy przekonani, że specyfika naszej działalności pozwoli czynnie wspierać proces szkolenia wojskowego, pomoże w propagowaniu ochotniczej i zawodowej służby wojskowej, a tym samym wspierać będzie obronność naszego kraju — mówi wiceprezes AWM Adam Kowalczyk.
       4WMBOT podpisała także porozumienie o współpracy z Warmińsko-Mazurskim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża. Współpraca przewiduje m.in. współdziałanie w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych, w tym skierowanie do wsparcia działań specjalistów wraz z niezbędnym sprzętem i wyposażeniem w ramach posiadanych zasobów. Planowana jest także edukacja młodzieży w szkołach z klasami o profilu mundurowym w zakresie udzielania pierwszej pomocy i obronności państwa.
      
Wojciech Andrearczyk, 4WMBOT
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama