UWAGA!

To była „Przygoda”

Elbląg, To była „Przygoda”
(fot. Paweł Serocki)

Dziś (21 marca) w centrum kultury Światowid odbyła się trzecia wojewódzka edycja Szkolnej Giełdy Turystycznej „Przygoda”. Woj. warmińsko-mazurskie w finale ogólnopolskim „Przygody” reprezentować będą zwycięzcy dzisiejszych konkursów: Szkoła Podstawowa nr 3 z Dobrego Miasta, Szkoła Podstawowa nr 18 z Elbląga i Gimnazjum nr 3 z Elbląga. Finał odbędzie się na początku czerwca w Szczecinie. Zobacz fotoreportaż .

Była to już VIII edycja Szkolnej Giełdy Turystycznej „Przygoda”, ale dopiero trzecie eliminacje w naszym województwie. Główna część imprezy to prezentacje turystyczne i festiwal kultur, których wykonawcami są dzieci, młodzież i nauczyciele. Zadaniem uczestników „Przygody” jest zaprezentowanie swojej miejscowości, gminy lub wybranego kraju. Konkurs „Świat w zmysłach” jest dla uczniów szkół podstawowych, „Pasje regionu” – dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, natomiast „Żywioły kultur” - to prezentacje artystyczne dla uczniów szkół podstawowych.
     
     Wyniki konkursów VIII Szkolnej Giełdy Turystycznej „Przygoda”
     
     Żywioły kultur”
     1. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 z Dobrego Miasta
     2. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 18 z Elbląga
     3. miejsce - Szkoła Podstawowa z Żabiego Rogu
     Wyróżnienie - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 z Elbląga.
     
     Świat w zmysłach”
     1. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 18 z Elbląga
     2. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 z Gronowa Górnego
     3. miejsce - Przedszkole nr 13 z Elbląga
     Wyróżnienia - Szkoła Podstawowa z Boguchwał, Szkoła Podstawowa nr 1 z Elbląga i Szkoła Podstawowa nr 8 z Elbląga.
     
     „Pasje regionu”
     1. miejsce - Gimnazjum nr 3 z Elbląga
     2. miejsce - Zespół Szkół Ekonomicznych z Elbląga
     3. miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących z Ornety.
     
     W konkursie „Miss Marzann” 1. miejsce zajął Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 z Elbląga, a Osobowością eliminacji regionu warmińsko-mazurskiego została Karolina Radgowska ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu.
     
     - Województwo warmińsko-mazurskie w finale ogólnopolskim „Przygody” reprezentować więc będą: Szkoła Podstawowa nr 3 z Dobrego Miasta - w konkursie „Żywioły Kultur”, Szkoła Podstawowa nr 18 z Elbląg - w konkursie „Świat w Zmysłach” i Gimnazjum nr 3 z Elbląga - w konkursie „Pasje regionu” - mówi Dorota Życzkowska, koordynator imprezy. - Już trzymamy za nich kciuki. Finał odbędzie się 1 i 2 czerwca w Szczecinie. Dziękuję wszystkim za wsparcie i pomoc. Do zobaczenia za rok!
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Pomysł na imprezę świetny ,jednakże miejsce nie do końca przemyślane przynajmniej te występy w holu Światowidu. Akustyka straszna , nagłośnienie fatalne a do tego bałagan. Uczniowie przechodzący do innych sal przeszkadzali w prezentacjach a siedząc na widowni nie można było nic zrozumieć. Swoją drogą ciekawe co słyszeli ludzie stojący na piętrze??? Totalne zamieszanie - bieganie i szukanie uczestników ,podawanie błędnych informacji np. o tym ze szkoła się wycofała jak faktycznie czekała na swój występ. Miejsce w którym odbywał się konkurs 'Żywioły kultur' niestety uniemożliwiło wielu szkołom zaprezentowanie przygotowanego materiału – wiele szkół miało przygotowane prezentacje multimedialne wspomagające przedstawienie. Zastanawia mnie też jedno. Czy tylko organizator imprezy - szkoła nr 18 we wszystkim jest najlepsza?? I do tego co roku? Dlaczego nie daje się szansy innym szkołom, które uważam że lepiej wypadły.?? Żywioły kultur” 2. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 18 z Elbląga Świat w zmysłach” 1.miejsce - Szkoła Podstawowa nr 18 z Elbląga - zapomniano dodać o jeszcze jednym konkursie ‘Języki Świata’ gdzie też uczennica z SP 18 zdobyła nagradzane miejsce. ( a tak na marginesie – ciekawe kto wymyślał układ taneczny dziewczynom z 18?? Wydaje mi się że pomogła jakaś pani ze środowiska tanecznego.?? ) No ale kto powiedział, że miało być sprawiedliwie?? Życzę powodzenia i refleksji organizatorom na przyszły rok.
 • Podpis powyższego. Refleksje pani ze szkoły podstawowej nr 23, której się nic nie podobało!
 • Serdecznie dziekujemy za mozliwość wzięcia udziału w tegorocznej Giełdzie. Gratulujemy dzieciom, nauczycielom, rodzicom i oczywiście organizatorom. Ewa Trocka i Piotr Adamczyk Muzeum w Elblągu
 • Szkoła Podstawowa Nr 23 składa serdeczne podziękowanie za zaproszenie na imprezę VIII Edycję Szkolnej Giełdy Turystycznej "Przygoda". Jesteśmy pełni uznania za świetną organizację, tak interesującego przedsięwzięcia - popularyzującego ideę jedności i różnorodności kultur świata, dającego możliwość dzieciom prezentacji własnych pomysłów i talentów. Jednocześnie stanowczo odcinamy się od zamieszczonej wypowiedzi z 21.03.2007
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Szkoła Podstawowa Nr 23(2007-03-22)
 • Dziękuję wszystkim zespołom za udział w giełdzie. Znaczna większość uczestników bawiła się doskonale. Żałuję, że nie udało się mi dogodzić wszystkim. Moim obowiązkiem jako koordynatora jest zapewnienie jednakowej pomocy wszystkim zespołom i tak zoorganizować eliminaje regionu, aby warunki były przybliżone do finału ogólnopolskiego. Tam trzeba się przebić podwójnie, a nawet potrójnie(!!!) przez hałas, tłumy ludzi i zamieszanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dorota Życzkowska(2007-03-22)
 • Szczególne podziękowanie składam wolontariuszom z sekcji turystyki i marszów na orientację z PWSZ "Włóczybutom" wasza pomoc i bycie na giełdzie było organizacyjnym strzałem w dziesiątkę. Bez Was by się nam nie udało!!! Dziękuję!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dorota Życzkowska(2007-03-22)
 • GRATULUJE!! Naszej szkole SP.18 ;] Choć uważam że to bzdura, że nasza szkoła jest za mała !! Absolutnie sie z tym nie zgadzam!! ;]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ktoś z Sp.18(2007-03-22)
 • Co za sarkazm i złośliwość płynie z pierwszej wypowiedzi oburzonej elblążanki! A czy ktoś komuś zabronił lepiej przygotować się do przedstawienia?! Nawet jeśli dziewczynki z SP Nr 18 brałyby lekcje tańca u samego Patrica Swayze to nic nikomu do tego!!!!! To chyba nie jest zabronione i niedozwolone. No tak, ale lepiej jest krytykować kogoś niż samemu coś z siebie dać! SP Nr 18 jest po prostu najlepsza!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mama z SP Nr 18(2007-03-22)
 • Według mnie, żadna szkoła w tym mieście nie jest doskonała. A już na pewno nie ta, którą skończyłam rok temu- szkoła nr.18.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  były uczeń(2007-03-23)
 • "Mama z SP 18" chyba nie ma pojęcia co oznacza słowo "sarkazm", polecam słownik poprawnej polszczyzny... jak przeczyta, to niech komentuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Komentator(2007-03-23)
Reklama