UWAGA!

To dla dzieci

Dwie elbląskie spółdzielnie mieszkaniowe otrzymały z miasta po 10 tysięcy zł na tworzenie placów zabaw i miejsc rekreacji na swoich osiedlach. Wyróżnione spółdzielnie to Nad Jarem i Jutrzenka.

O pieniądze trzeba było się jednak postarać: mieć dobry pomysł, opracować plan, kosztorys i stanąć do konkursu. Spółdzielnia Jutrzenka już po raz drugi sięgnęła po dofinansowanie z miejskiego budżetu. Dwa lata temu urządziła miejsce zabaw dla najmłodszych dzieci. Teraz chce postawić dwa stoły do tenisa dla młodzieży. Spółdzielnia Nad Jarem za pieniądze z budżetu miasta chce zagospodarować teren pod plac zabaw.
     Miejski program dotacji dla spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, TBS-ów czy budynków komunalnych funkcjonuje już trzy lata. Dotychczas została dofinansowana budowa dziesięciu nowych miejsc rekreacji dla dzieci.
J

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Szkoda tylko, że na osiedlu Jutrzenki dzieciaki nie mają gdzie grać w piłke!:( Miejsce jest na terenie osuszonego stawu koło kościoła, zamienionego na zarosniete nielegalne wysypisko smieci! Podobno architekt miejski nie zgadza się na zagospodarowanie tego śmietnika...bo jest to ..cytuje.."zabytkowy ciek wodny"!!!:( Reasumując dzieci nie mają boiska na osiedlu a zamiast tego zabytkowe wysypisko smieci!!!:(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  frustrat(2003-08-14)
 • Ale jaja, Nad Jarem dostało kasę i pyta mieszkańców z rejonu Brzechwy czy zamiast boiska zrobić parking. Cyrk na kółkach, kiedyś na tym boisku w zimie nawet lodowisko się robiło(z muzyczką) a teraz??? A może tak pomalować linie, zrobić bramki i porządne kosze( a nie jakieś metalowe straszydła)....no tak tylko czy nasza młodzież to uszanuje....Ci co grają na różnego rodzaju dziwnych boiskach pewnie tak..a dresiarze, karki- którzy nocami chałasują pod oknami pewnie zniszczą to przy pierwszej okazji..i wcale mnie to nie zdziwi skoro zniszczyli swoje mózgi to co to dla nich takie boisko...jedna noc.PRECZ Z DRESIARZAMI , NIECH ONI ZAP....JĄ ZA DARMO i ROBIĄ BOISKA TO MOŻE NOWE POKOLENIE INACZEJ SPOŻYTKUJE TĘŻYZNĘ FIZYCZNĄ.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  OBSERWATOR(2003-08-15)
 • W okolicach ul.Leśmiana jeździły ciężarówki z ziemią, koparki - zapowiadało się dobrze, a powstało jakieś śmieszne klepisko z tandetnymi koszami.Jednen z koszy już raz miał zerwaną obręcz. W parku Kajki stoją dwa porządne stalowe kosze, ale te stoją za daleko od siebie i maja strasznie male placyki do gry - odbijać piłkę można tylko pod samym koszem. Mam nadzieje ze tym razem pieniądze zostaną wykorzystane w dobry sposób i że powstanie porządne boisko lub plac zabaw.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ddandii(2003-08-16)
 • obesrwator -popieram i nic więcej nie dodam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  świadek(2003-08-16)
Reklama