UWAGA!

To nie jest ograniczenie miejsc parkingowych

 Elbląg, To nie jest ograniczenie miejsc parkingowych
fot. Michał Skroboszewski

Miało to być rozwiązanie tymczasowe. Z czasem okazało się, że ul. Czerwonego Krzyża, która dawniej dla samochodów była zamknięta, będzie przejezdna. Takie rozwiązanie nie przypadło do gustu mieszkańcom pobliskiego bloku, którzy skarżyli się na hałas i spaliny. Postanowili więc coś z tym zrobić.

Około dwa tygodnie temu na ul. Czerwonego Krzyża pojawiły się słupki, które stanęły wzdłuż pobliskiego bloku.
       - Przecież tam są sklepy i bardzo często przy zatłoczonym parkingu można było na chwilę przystanąć, aby dostarczyć towar. Teraz oczywiście, żeby zrobić cokolwiek trzeba zatrzymać ruch! Super. Zapewne jakimś "życzliwym" osobom bardzo to przeszkadzało – oburzył się jeden z naszych Czytelników. – Proponuje do reszty zlikwidować wszystkich prowadzących tam handel, gdzie nawet klient nie będzie sie mógł zatrzymać.
       Jak informuje biuro prasowe Urzędu Miejskiego słupki zostały ustawione na prośbę mieszkańców i wniosek spółdzielni Sielanka, która zarządza budynkiem.
       Potwierdza to Ewa Smerża, zastępca prezesa zarządu spółdzielni Sielanka i wyjaśnia, że sprawa tego miejsca ciągnie się od dawna. W 2012 r. deptak zamienił się w jezdnię oraz parking. Miało to być rozwiązanie tymczasowe, obowiązujące na czas remontu trakcji ramwajowej i przebudowy drogi wojewódzkiej nr 504 w tamtym rejonie. Tak jest jednak do dziś.
       - Kierowcy parkowali w ciągu pieszym, który od jezdni jest oddzielony białą linią, a tym samym łamali przepisy, często interweniowała tam Straż Miejska. A więc poprzez ustawienie tych słupków nie ograniczono miejsc postojowych – tłumaczy Ewa Smerża. -  Mieszkańcy skarżyli się na hałas, zwracali uwagę, że taka sytuacja nie jest bezpieczna. Dlatego, jako ich przedstawiciele, złożyliśmy wniosek do Urzędu Miejskiego o ustawienie tych słupków. 
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No tak hałas w centrum miasta to niespotykane.
 • Skoro Sielanka robi porządki to należy jeszcze doprowadzić do usunięcia samochodów mieszkańców z parkingu na zapleczu pawilonu przy ul. Dąbka róg Pionierska. Kiedy nie podjadę aby zaparkować i coś kupić w pawilonie to nie ma gdzie postawić samochodu. Ludzie którzy mają tam firmy mówią, że nie mają na to wpływu. Skoro tak, to niech zbankrutują. Pojadę gdzie indziej gdzie można postawić samochód. Ale swoją drogą współczuję Im.
 • ZLIKWIDOWAĆ możliwość parkowania z drugiej strony budynku przy ul. Czerwonego Krzyża i całym terenie pomiędzy Czerwonego Krzyża / Nitschmana / 1-go maja. Niech ci mieszkańcy co mają samochody parkują na parkingu przed Sadem !!!! A tak na poważnie. Jak ktoś zdecydował się mieszkać w CENTRUM miasta to musi liczyć się z utrudnieniami typu : hałas, spaliny, mało zieleni, problemy z parkowaniem. .. .. Albo zmienić tablice na NEB.
 • I bardzo dobrze że są słupki bo czasem ludzie by wjechali do sklepu albo kościoła bo dalej stanąć nie mogą i słupki powinny byc przy Katedrze bo tam to masakra
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  14
  starowka(2015-05-29)
 • Dobrze by było, aby Straż Miejska zainteresowała się pojazdami wjeżdżającymi na plac wyłożony płytami chodnikowymi przy ul. Nowowiejskiej obok Poczty. Tam nagminnie masakrują chodnik samochód Kurczaka z Rożna oraz stojącej obok pani z jajkami.
 • Ja pie. .. .e!!!! Ale JAJA!!!! GDZIE MY ŻYJEMY!?# Jak komuś coś przeszkadza to niech się wyprowadzi na prowincję. Tam jest spokój i cisza. A czy obniżono czynsze i zusy dla prowadzących działalność? ???
 • Czyzby te słupki tłumiły hałas ?!!!!!To jest jakaś paranoja z tymi słupkami !!!!! Wszedzie słupki a może jakaś firma musi zarobić ? Bardzo gesto sa te słupki poustawiane. Moje pytanie ILE ZA NIE ZAPŁACILISMY ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  5
  Zniesmaczona(2015-05-29)
 • masakra z kambadza poprostu
 • Nie ma na remont drogi i chodnika, ale jest na słupki. Kuzyn władzy musi zarobić. Może metalowi archeolodzy /zbieracze złomu/ zainteresują się tym problemem i go rozwiążą. Na Płk. Dąbka, za Gildią w stronę Zawady też jest wymiana palików i wiele dobra do pozyskania. Archeolodzy do dzieła :).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  4
  józik(2015-05-30)
 • Aby dostarczyć towar teraz oczywiście trzeba zatrzymać ruch??? A wcześniej żeby dostarczyć towar trzeba było zatarasować ruch pieszych. Samochody nie są jedynymi użytkownikami dróg! Na jezdni nie mogą stanąć, a na chodniku to i owszem!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  vbgsfrnb(2015-05-30)
 • Jakis koszmar. To jest smieszne ze urzędnikom przeszkadzają parasole na starówce ze nie sa jednolite w kolorze beżu a nie widzi tych słupków wszędobylskich szpecących krajobraz miasta. To samo ze znakami, różne stojące jedno za drugim nawet na środku drogi dla rowerów czy chodnika. To jest choreeeee.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  4
  antysłupek(2015-05-30)
 • Ci wszyscy, ,sielankowicze'' powinni się wyprowadzić za miasto na wieś jak im tu wszystko przeszkadza, przecież zaraz obok jest ruchliwa ulica, osłupkować ją :p
Reklama