UWAGA!

To nie koniec sprawy Hetmana

Szwaczki ze spółki Hetman wystosowały pismo do komornika o egzekucję należnych im odszkodowań od byłego pracodawcy.

Sąd pracy przyznał zwolnionym dyscyplinarnie z pracy szwaczkom z Hetmana odszkodowania w wysokości trzymiesięcznej pensji, czyli po około dwa i pół tysiąca zł. Okazuje się, że chociaż wypłaty miały być natychmiastowe, pieniędzy od prezesa kobiety jak dotąd nie otrzymały.
     - Jedną trzecią odszkodowań prezes powinien wypłacić im natychmiast. Tego jednak nie zrobił. Ponadto zalega pracownikom z wypłatami za sierpień i za urlopy - powiedział Mirosław Kozłowski, szef elbląskiej Solidarności.
     Pieniądze z zaległych wypłat i ekwiwalent za urlopy szwaczki otrzymają jednak z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, ponieważ firma Hetman jest w likwidacji.
     - Fundusz już otrzymał stosowne wnioski byłych pracownic i po ustaleniu konkretnych kwot będzie je wypłacał szwaczkom - powiedziała Władysława Małkiewicz, dyrektorka olsztyńskiego oddziału FŚG.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A Pan Prezes przedsiębiorca okradał swoich pracowników, ZUS, a teraz będzie dalej doił podatników. Powinni mu pomóc w spłacaniu długów jego obrońcy na łamach forum. Czarno widzę naszą przyszłość mając do czynienia z takimi prężnymi pracodawcami.
 • A ty BOB pewnie nigdy nie byles i na pewno nie bedziesz jakimkolwiek pracodawca,nawet dla siebie Na pewno nie z takimi pogladami ipodejsciem do sprawy
 • Nie wiem co ma na mysli anonimowy obronca powyzej ale uwazam ze jak sie rznie szefa to sie powinno wywiazywac z podstawowowego obowiazku czyli wyplaty naleznych pieniedzy poniewaz te panie i ich rodziny nie zyja powietrzem niestety. Łaski nie robi ze wyplaci te nedzne zarobione przez te panie grosze za ktore musza jeszcze walczyc.Żałosne, naprawde...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2003-10-14)
Reklama