UWAGA!

To obywatelski obowiązek

 Elbląg, To obywatelski obowiązek
fot. Anna Dembińska

W całym kraju trwają wybory prezydenckie. To właśnie dziś obywatele Polski wybiorą człowieka, który będzie stał na czele państwa przez najbliższych pięć lat. Lokale wyborcze są czynne od godz. 7, a głosować będzie można do godz. 21. Zobacz zdjęcia.

Jak informuje podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu głosowanie przebiega spokojnie, na policję nie wpłynęły żadne zgłoszenia o naruszeniu ciszy wyborczej. Potrwa ona do zakończenia głosowania.
       - Głosują głównie ludzie starsi, można powiedzieć, że do teraz było to około 120 osób - mówiła przed godz. 11 Aleksandra Suchocka, przewodnicząca Obwodowej Komisji Wyborczej nr 42, umieszczonej przy ul. Pocztowej.
       Pani Wiesława oraz pan Albert nie opuścili praktycznie żadnych wyborów.
       - To my decydujemy o tym co będzie, jeśli tego nie zrobimy ktoś zdecyduje za nas - mówią małżonkowie.
       - Zawsze chodzę na wybory, to obowiązek obywatelski - dodaje pani Elżbieta. - Miałam już wcześniej wybranego kandydata.
       Podobnie uważa pan Stanisław oraz pani Zofia.
       - To obowiązek obywatelski, głosujemy, bo tak nas nauczyli rodzice - mówią. - Nie mieliśmy problemu z wyborem kandydata, od razu wiedzieliśmy na kogo chcemy głosować.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Polacy POdziękowali komorowskiemu przy urnach wyborczy za to w co ich wrobił w trakcie trwania prezydentury!
 • To jeszcze nie jest obowiązek, jak narazie jest to prawo ! Trzeba skarcić rodziców za nadinterpretację!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  kaczuszka(2015-05-11)
 • Skoro jednak powiedziano, ze to "obywatelski" to jak najbardziej jest to obowiazek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  milosc(2015-05-11)
 • swieta racja:-( popieram.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1
  0
  Mieszkanka...E-GA.(2015-05-11)
 • Jeśli już to Duda ale Kukiz powinien na nim wywrzeć 100% obietnice realizacji postulatów ze swojej kampanii i zwrócić się do wyborców o poparcie Dudy. Komorowski na drzewo, prezydent od pustych gadek, gołosłowie (weźmiemy się i zrobimy w zamyśle WY) jak Gierek, nie widzę najmniejszej różnicy. Tamten zapożyczał i rozkradał Polskę i wstawiał puste gadki i ten robi dokładnie to samo ze swoją partią, oklaski po pustych słowach, taka sam klika i te same psycho gierki i przemówienia jak z tamtej epoki. To czysta manipulacja społeczeństwem - psychosugestia dla pustogłowej gawiedzi i plebsu, dla otumanienia społeczeństwa, że jest super a będzie jeszcze lepiej, gdy w kraju jest tragicznie. Złodziejstwo bez miary i kary, złodziejska prywatyzacja nadal rozkradanie majątku narodowego, setki afer i 3mln uciekinierów z tego szamba.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ziemienin-pl(2015-05-12)
 • Druga sprawa obawiam się ze wybory zostaną sfałszowane ! zabezpieczenie na kawałek papieru z pieczątką przyklejonego do urny taśmą klejącą z kiosku ruchu, brakuje tylko gęsiego pióra. Toć to są jaja a nie wybory. Karty do głosowania nie mają żadnego kodu paska elektronicznego zapobiegającego ich skopiowaniu. W każdej nieuczciwej przekupionej komisji można przy liczeniu usunąć wszystkie karty przeciwnika np. Dudy i zamienić na Komorowskiego bez problemu. To są jaja nie wybory. Już z powodu tej możliwości nie powinny być dopuszczone prawnie do wykonania. Po krzyżyku nikt nie udowodni oszustwa. Bo właśnie o to chodzi, dlaczego nie wprowadzają np. jak bankowych elektronicznych kart do głosowania, by każdy obywatel miał dowód na kogo głosował. dlaczego by móc je sfałszować w każdym momencie. Równie dobrze można napluć i przykleić jak 10 zł na czoło tyle jest warte to zabezpieczenie taśmą klejącą. Nawet patafiany nie wydrukują banderol z klejem na każde wybory inne i określona ilość na jedną urnę jak do banknotów, do zaklejenia urn tak jak się to robi przy drogich towarach, że każda próba rozerwania kończy się uszkodzeniem taśmy. To farsa a nie wybory tyle są warte co te zabezpieczenia. Gęsie pióro i taśma klejąca, którą można kupić w kiosku ruchu. FARSA i PORAŻKA ! Komor je sfałszuje daje bańkę za to !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Ziemienin-pl(2015-05-12)
Reklama