[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

To oni czynią ten świat lepszym

 
Elbląg, Nagrody "Ośmiu wspaniałym" wręczał Witold Wróblewski, prezydent miasta
Nagrody "Ośmiu wspaniałym" wręczał Witold Wróblewski, prezydent miasta (fot. Anna Dembińska)

Wolontariat to nie tylko ciężka praca, ale i czysta przyjemność. Młodzi, elbląscy wolontariusze poświęcają swój czas i pokazują, że przesłanie "wystarczy niewielu, by zmienić tak wiele" to nie są tylko puste słowa. Poznaliśmy laureatów XXI Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu wspaniałych". Zobacz zdjęcia z gali.

- Jestem tu dzięki pani pedagog, która przekonała mnie do wzięcia udziału w konkursie „Ośmiu wspaniałych”. Od sześciu lat jestem wolontariuszką, więc pomyślałam: czemu nie? - mówiła Oliwia Jakubowska, laureatka. - Zaczęło się od pierwszej klasy gimnazjum, kiedy moja opiekunka na świetlicy zobaczyła, że lgnę do „tego”. Pomagałam jej przez trzy lata: pilnowałam dzieci na świetlicy, bawiłam się z nimi i opiekowałam w trakcie wycieczek. Potem, gdy przyszłam do szkoły do Elbląga i mieszkałam w internacie, miałam więcej czasu, by poświęcić się akcjom – wspomina.
       Alicja Bem przyznała, że trudno zachęcić kogoś do poświęcania innym swojego czasu, ale na pewno warto spróbować. Jej wolontariat daje wiele szczęścia. 
       - Doceniam to, że ktoś zobaczył moją pracę, że mogłam to wszystkim pokazać. Myślę, że to może zachęcić innych ludzi, żeby zaczęli pomagać. To jest jednak najważniejsza rzecz, która zawsze będzie w nas i która zawsze będzie wiele warta. Nagrody nie są ważne, a uczucia, które u innych możemy wywołać - opowiadała.
       Na sali było piętnastu laureatów, wśród nich tylko ośmiu mogło zostać Wspaniałymi.
       - Będąc w komisji można było zauważyć wiele osób, które ubiegały się o miano Wspaniałego. Każdy z podanej piętnastki zasługiwał, by być najlepszym. Są dzieci, które chcą się angażować w wolontariat. Powinniśmy się cieszyć z tego – podsumowała Monika Dwojakowska, członkini jury. 
       Witold Wróblewski, prezydent miasta, dodał: - Cieszę się, że co roku przybywa nam Wspaniałych. 
       Antoni Czyżyk, przewodniczący Rady Miejskiej zauważył, że bardzo często są to osoby, które mają pasje. 
       - Są członkami zespołów tanecznych, czy muzycznych, więc człowiek ma coś w sobie i chce coś robić dla innych. Potrafimy docenić i promować to, że młodzi ludzie chcą uczestniczyć w tym projekcie. To coś wspaniałego - dodał. 
      
       Laureaci Ośmiu Wspaniałych: Alicja Bem z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu,
       Oliwia Jakubowska z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu,
       Małgorzata Popowicz z Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu,
       Marta Puchta z Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu,
       Dżesika Stępień z IV Liceum Ogólnokształcące w Elblągu,
       Karolina Tomaszewska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu,
       Alicja Zamojska i Oliwia Żukowska ze Szkoły Podstawowa nr 25 im. Janusza Kusocińskiego w Elblągu.
      
       Dziękujemy, to właśnie dzięki Wam świat staje się lepszy.
Magda Fedak
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama