UWAGA!

To symbol związku z Elblągiem

 
Elbląg, To symbol związku z Elblągiem
(fot. Michał Skroboszewski)

To był wyjątkowy dzień dla żołnierzy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. W piątek na placu Króla Kazimierza Jagiellończyka odbył się uroczysty apel, na którym dywizja otrzymała sztandar ufundowany przez mieszkańców Elbląga. Zobacz zdjęcia.

– To wydarzenie na zawsze zapisze się w kartach historii naszej dywizji - mówił gen .dyw. Leszek Surawski, dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Króla Kazimierza Jagiellończyka.
       W apelu, w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wziął udział zastępca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, minister Zbigniew Włosowicz.
       - Od początku dziejów naszego państwa sztandar był znakiem honorowym – mówił minister Zbigniew Włosowicz. - To znak jedności formacji. Wartości niesione na sztandarach wśród wojen i walk o niepodległość nie zmieniły się. Ten sztandar to symbol waszego związku ze społeczeństwem województwa warmińsko-mazurskiego, a szczególnie Elbląga.
       Sztandar ufundowali mieszkańcy Elbląga, kosztował 17 tysięcy złotych. Uroczysty apel, podczas którego sztandar został przekazany dywizji, zgromadził wielu widzów.
       W sobotę w godz. 11-16 na terenie 16 batalionu dowodzenia – zbieg ulic Królewieckiej i Piłsudskiego - odbędzie się „Żołnierski Festyn”. W programie imprezy: pokazy statyczne sprzętu, szwadron kawalerii, pokazy i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz występy artystyczne.
      
nd
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Szkoda gadać do bron na poligon a nie wiecznie święta i święta
 • Marne to świętowanie. Nie byłam tam więc oceniam tylko wg fotografii. Ciekawa jestem czy zostali wymienieni fundatorzy sztandaru. Nie ma filmu więc nie ma dźwięku i relacji na żywo. Po zdjęciach widać, że z-ca Szefa BBNu grał główne skrzypce:) Jakże armia nadal ciągnie komuną:( Nic się nie zmienia:(
 • A co ty wiesz o broni i poligonach jeśli pewno nie byłeś nigdy w wojsku? A jeśli pracowałeś, albo służyłeś to byś takich głupot nie pisał. Pracuję wśród młodych ludzi w wieku 25-35 lat i żaden z nich nie miał jakiejkolwiek broni w ręku oprócz noża kuchennego albo śrubokręta :) Najczęściej jest to mysz i klawiatura. Kto będzie strzelał i z czego jak przyjdzie KTOŚ?Zawodowi żołnierze? Ich jest mało i śpią w domu. Na poligonach bywają kilka tygodni i nie wiedzą nic na temat ekstremalnych warunków wojny. Jedynie ci co byli na misjach wiedzą czym jest wojna.
 • jaki to dar od społeczeństwa. .. to tylko wymysły władzy i tych jastrzebi wojennych. .. .. a moze by tak pokazac fotoreportaz z uroczystosci woskowych w sztabie dywizji z czarnuchami. .. .na to forsa jerst. .. syf ityle
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  9
  KAZNODZIEJ(2015-06-27)
 • Jak byś znała ceremoniał wojskowy to byś wiedziała dlaczego Z-ca Szefa BBN "grał główne skrzypce". Jeszcze jedno, Ci co dają to nie potrzebują rozgłosu. Pozdrawiam wszystkich maruderów.
 • I się zaczęło... znowu zazdrość dupe ściśnie...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  żona żołnierza (2015-06-27)
 • Jasne mamy siedzieć ciągle na poligonie tak jak ty siedzisz 24/dobe w swoim gimanzjum a twój tatus i mamusia w fabryce, zakładzie czy innej firmie co ??? stuknij się kolo i nie pisz bzdur bo o wojsku wiesz tyle ile nauczyłeś sie z militarnych gier komputerowych siędząc zgarbiony godzinami przy kompie.
 • W takim mieście żyjemy gdzie bieda doskwiera więc społeczeństwo które mieszka w lokalach socjalnych zarabiając 1240 zł miesięcznie nie może zrozumieć że oficer po studiach ma pensje ponad 4,5 tys(+ trzynastka, + mundurówka, + gratyfikacja urlopowa na każdego członka rodziny) mieszkanie służbowe z możliwością wykupu za 5% bądź odprawę mieszkaniową (54 tyś /1 norma za siebie + za każdego członka rodziny) oraz możliwość przejścia na emeryturę po 15 latach (40% uposażenia wraz z dodatkami o charakterze stałym - każdy kolejny rok to 2,6 %). Do wszystkich MALKONTENTÓW Miłego biadolenia :):):) !!!
 • Darczyńcy byli wymienieni z imienia i nazwiska, lub nazwy firmy. ???? słyszałam
 • Och och, bo Ci żyłka pęknie. Coś Ci się chyba pomieszało - wojsko to nie przedszkole i tak, masz tam siedzieć nawet te 24 godziny, a jak chcesz się wyrwać, to bierz przepustkę. Wojsko to było w PRL, teraz to jakaś zabawa dla leniwych dzieciaków. Mam "trochę" więcej lat od Ciebie smarku i to chyba Ty zostałeś wychowany na gierkach komputerowych - "pójdę, popalę głupa przez godzinkę i koniec zabawy na dziś, idę do domciu, do mamusi".
 • Ruskie mają Topole, bombowce ponad dźwiękowe, okręty atomowe, a my mamy na razie sztandar. .. Ale i to dobre na początek.
 • Zapomniałeś o imprezkach co dwa dni.
Reklama