UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Truso

Elbląg, Truso

Prace wykopaliskawe w osadzie Truso, odkrytej przez elbląskiego archeologa Marka Jagodzińskiego, prowadzone są od 1982 roku.

Kończący się sezon archeologiczny przyniósł wiele ciekawych odkryć i ważnych znalezisk, w tym fragment bursztynowego krzyżyka, świadczącego o tym, że do wczesnośredniowiecznej osady docierały już pierwsze oznaki chrześcijaństwa, a także fragmenty słonecznego kompasu z IX wieku. Dzięki tym odkryciom, prof. Heiko Steuer z Uniwersytetu we Freiburgu zadecydował, że w przyszłym roku przyśle do Janowa grupę specjalistów z georadarem, który pomorze archeologom podczas badań portu. Badania archeologiczne dofinansowała Fundacja Współpracy Polsko - Niemieckiej, część kosztów pokryto z budżetu miasta oraz z funduszów Muzeum w Elblągu.
     
     Zobacz fotoreportaż pt. “Truso”
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama