UWAGA!

„Trybuna” pomyliła dowódców

Informuję, iż w artykule „Czystka na Święto Wojska”, który ukazał się w dzisiejszym numerze „Trybuny” (20 sierpnia) znalazło się kilka - delikatnie mówiąc - nieścisłości. Podstawowa to ta, iż dowódcą 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej jest nadal gen. dyw. dr Ryszard Sorokosz - napisał do nas rzecznik prasowy 16. PDZ mjr Zbigniew Tuszyński.

Generał Ryszard Sorokosz - czytamy dalej - nie pożegnał się z dywizją, tak jak zostało to napisane w artykule - „pod koniec lipca”. We wspomnianym okresie nastąpiła zmiana na stanowisku dowódcy 16. Pomorsko-Warmińskiej Brygady Zmechanizowanej im. Hetmana Wielkiego Koronnego Stanisława Koniecpolskiego w Morągu. Obowiązki dowódcy brygady objął płk dypl. Ryszard Buchowski. Gen. dyw. dr Ryszard Sorokosz jest dowódcą 16. PDZ nieprzerwanie od 15 sierpnia 2005 r.
     W związku z wieloma telefonami i pytaniami dotyczącymi zmiany na stanowisku Dowódcy 16. PDZ, proszę o zamieszczenie tej informacji w Państwa mediach. W dniu dzisiejszym poprosiłem zgodnie z „Prawem prasowym” o zamieszczenie stosownego sprostowania redaktora naczelnego dziennika „Trybuna”, Pana Marka Barańskiego.
Rzecznik prasowy 16. PDZ mjr Zbigniew Tuszyński
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • W związku z tą informacją dwie sprawy mnie zaintrygowały...czyzby w WP nadal prenumerowano Trybunę? druga sprawa dotyczy obecności przedruku z trybuny w newsach wszystkich duzych portali internetowych. Czy rzecznik jednostki dotrze i do nich? Nie ma bata na kłamstwa medialne..wystarczy później cos baknać na 12 stronie, międyz przepisami na grzybową a krzyzowką o "złośliwym chochliku, który sie wkradł do redakcji" i ..po sprawie. Miliony sie dowiedziały, że złe kaczuchy robia czystkę, ale o sprostowaniu faktów dowie sie 5% tej liczby. Tak sie tworzy w Polsce PR.
 • poprzednik ma rację; skomuszałe antypolskie media z gazetą wyborczą, tvn i większością portali internetowych na czele pierze mózgi zdecydowanej większości mało kumatego społeczeństwa polskiego; a ciemny lud to kupuje
 • Ja "TRYBUNY" nie czytam, ale dobrze się stało, że zostało to sprostowane, bo gen. dr Ryszard Sorokosz to dobry człowiek.
 • Nie ma co się podniecać "Trybuna" - ta z "LUDEM" w tytule i ta bez - TO BYŁY SĄ I BĘDĄ szmatławce!!!!!Brukowce typu FAKT i SUPEREXSPRESS to przy Trybunie kosmos wiarygodności!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  antyLIS(2007-08-22)
Reklama