UWAGA!

Trzy nowe boiska już otwarte

 Elbląg, Boisko przy SOSW nr 1 w Elbląg,
Boisko przy SOSW nr 1 w Elbląg, fot. Anna Dembińska

Zakończono budowę trzech boisk sportowych: przy Szkole Podstawowej nr 18, Szkole Podstawowej nr 21 oraz przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 1. Łączna kwota inwestycji to 1 mln 600 tysięcy złotych. Zobacz zdjęcia.

Uroczyste podsumowanie inwestycji odbyło się na boisku przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 przy ul. Kopernika. 

- Całość przedsięwzięcia to 1 mln 600 tysięcy złotych. Chcieliśmy na te inwestycje zdobyć dofinansowanie z ministerstwa, niestety nie udało się, mimo, że składaliśmy wnioski parę razy. Nie zrezygnowaliśmy z tych projektów. Rada Miejska w Elblągu zgodziła się na sfinansowanie ich z budżetu miasta - mówił prezydent Elbląga Witold Wróblewski. 

Jak podkreślił Leszek Iwańczuk, dyrektor SOSW nr 1, placówka po raz kolejny czuje się wyróżniona. 
       - O ile w innych szkołach potrzeba obiektu sportowego wynika z faktu rozwoju kultury fizycznej, o tyle u nas dochodzi też bardzo ważny element rewalidacyjny. Ten obiekt będzie temu służył - mówił Leszek Iwańczuk.

W prezencie każda z placówek otrzymała również zestaw piłek.
        

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Fajnie gratulujemy sukcesu!Teraz czekamy na odpowiedź rodziców na petycje odnośnie remontu SP 9 w Elblągu oraz zebranie z Panem Prezydentem o które zabiegać miał Pan radny Robert Turlej. Obiecał nam że o takie spotkanie się postara. Czekamy na odpowiedz.
 • A o siatkach na bramki i kosze zapomnieli czy pieniędzy zabrakło? A co z monitoringiem i oświetleniem? A dlaczego pan z CSE zamiast swoim "podwórkiem"się zająć to woli przyjemnościami się zajmować?
 • Zrobcie dlugi tor dla rolkarzy. .. .kalbar za maly, za krotki :/ nie ma gdzie jezdzic. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  4
  Julia445(2020-06-22)
 • Na kłopoty to pan radny "mediator"Tołwiński, już ma tyle spraw do załatwienia i to związanymi m. in. z oświatą że i tym problemem się zajmie, ale z jakim skutkiem to kto to wie? Chyba jednak pan Turlej.
 • Plaga pełno och ma otwarcie obiektów. I to przed wyborami, śmieszni ludzie. Gdyby pracowali to szacun a tu wstęgę przeciąć to przedszkola potrafi. A jak tam remont Światowida CISZA ZERO PRAC.
 • No i super.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  pampi-ZAWADA(2020-06-22)
 • A świeży to od edukacji jest? Czy od czego?
 • Nauczcie się w końcu pisać wnioski. Cały departament zatrudniają psuje, a g. .. .Z tego wychodzi. Wydawanie pieniędzy których nie ma bo wniosku porządnego nie mogą napisać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  4
  mieszkaniecelbląga(2020-06-22)
 • Jest Piękny Antek, a już istniała obawa, że go zabraknie u boku ptaszyny
 • Gratuluję!!! nie upatruję w otwarciu tych boisk sprawy politycznej a bardziej chęci zrealizowania czegoś dobrego dla młodzieży przez dyrekcję szkół (całkowicie mi nie znanej, także personalnie nie chwalę). Jednocześnie proszę dyrekcję SP23 o wzięcie przykładu. .. okazuje się, że jak się chce to można. Stan techniczny infrastruktury boisk tej szkoły od lat budzi rozpacz, w tej chwili stanowi wyłącznie parking i to taki na którym z powodu dziur nie chciałbym parkować. Wstyd, że coś takiego "funkcjonuje"i teoretycznie ma stanowić zaplecze dla rozwoju fizycznego dzieci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  3
  szymek(2020-06-22)
 • Jakoś dziwnie znów na piedestale SP 18,ciekawe kto tam pracuje z takim przebiciem. .. .. Znów przykrywa się problem SP 9. Nie ładnie Panie Prezydencie Miasta.
 • idąc tokiem myslenia rafcia i POpapranćów. .. .1 mln 600 tys PLN, ile udało by sie z tej kwoty przeznaczyń na co zlikwidowane etaty sprzątaczek, woznych i ksiegowych w szkole. .. .Teraz sprzataczka ma sprzatnośc dokladnie ok 2.000 m 2 dziennie. ze stolikami, toaletami itp. Czy prezio, vice prezio miasta widza co to znaczy ??? zwolnic 1000 osob aby wybudowac 3 boiska. .. .ciekawe ile boisko wyda w sklepie lub zaplaci podatkow. .. Wrobelku cwir, cwir. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  5
  Bhima 322(2020-06-22)
Reklama