UWAGA!

Trzy po trzy o bezpieczeństwie

Na stronie www.elblag.pl zakończył się sondaż na temat poczucia bezpieczeństwa. Wyniki poniżej.

Na siostrzanej stronie www.elblag.pl zakończył się właśnie sondaż, w którym wzięło udział 2406 internautów. Na pytanie: „Czy czujesz się bezpieczny na ulicach naszego miasta?” ponad 71 proc. osób odpowiedziało przecząco, a tylko (lub aż) 28,5 proc. – twierdząco. Z wyników sondażu trudno wysnuć daleko idące wnioski. Wskazują jednak wyraźnie, że z naszym samopoczuciem – szczególnie nocą na ciemnej, pustej ulicy miasta – nie jest najlepiej. Naturalnie możemy sobie zadać pytanie: Dlaczego tak jest? Z jednej strony poprawiające się statystyki skuteczności pracy policji napawają nas krótkotrwałym optymizmem; z drugiej jednak - mnożące się – co znajduje swój wyraz w mediach – przykłady zuchwałej działalności pospolitych bandytów, krętaczy i oszustów, przy tym bezradności sądów, a ostatnio nawet lekceważenia prawa przez niektórych posłów, podsycają w nas skutecznie lęki przed spotkaniem ze ZŁEM.
     Zdarza się, że ofiarami przestępstw padamy trochę z własnej winy, przez „zbieg okoliczności” (bo znaleźliśmy się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze) lub sami „niechcący” jesteśmy ich sprawcami. I warto przy okazji – szczególnie o tym ostatnim – pamiętać.
     Zdając sobie sprawę, że skromny sondaż przeprowadzony na stronie internetowej nie jest poważnym badaniem opinii społecznej – bo i zakres bardzo wąski, a i nie daje informacji o respondentach – jego wyniki poddajemy uwadze odpowiednich instytucji, a także zapewniających nas o dobrych intencjach (zazwyczaj przed wyborami) politykom. Szczególnie w momencie, kiedy zapowiadane na przyszły rok ograniczenia w budżecie policji, jak twierdzą eksperci, „mogą spowodować poważne zakłócenia pracy tej instytucji”. Bo wyniki sondażu przeprowadzonego za rok na ten sam temat mogą być już nie niepokojące, a alarmujące.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama