UWAGA!

Tu powstanie miasteczko ruchu drogowego

 
Elbląg, Tu powstanie miasteczko ruchu drogowego
fot. policja

Wczoraj (20 maja) w Szkole Podstawowej w Nowakowie trwały prace nad projektem miasteczka ruchu drogowego. Nad zgodnością projektu z przepisami czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Na przygotowanym w tym celu terenie uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu rozłożyli mobilne miasteczko ruchu drogowego użyczone przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu.
       Fundusze na realizację zabezpieczył Urząd Gminy Elbląg. Do dyspozycji jest 900 m2 kostki brukowej. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przekaże znaki drogowe. W miasteczko będzie wkomponowane rondo i skrzyżowanie dróg równorzędnych. - Mam nadzieję, że w przyszłości będą mogły się tu odbywać turnieje bezpieczeństwa ruchu drogowego. Inwestycję chcemy zrealizować jeszcze w tym roku - mówi Grażyna Gałązka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowakowie.
       - To kolejna inicjatywa na rzecz profilaktyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jak ważna jest edukacja w tym zakresie mówią policyjne statystyki. W 2018r., na terenie Elbląga, rowerzysta brał udział w co piątym wypadku w ruchu drogowym – przypomina asp. szt. Wiktor Kaczmarek z elbląskiej drogówki.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No i super!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  Leonsjo(2019-05-21)
 • A w Eblągu wstyd i zenada w jakim stanie jest miasteczko rowerowe. Po budowie ul. Nowej pozostała ruina miasteczka rowerowego dla dzieci i to dzięki dorosłym. Dzieci zamiast mieć obiekt do nauki przepisów ruchu rowerowego i do nauki jazdy rowerem mają *** bez nazwy. Jak wam nie wstyd rządzacy by zrobić to dzieciom.
 • Czemu miasteczko rowerowe w Elblągu wygląda jak wygląda? Wstyd dla miasta !!!
 • Moim zdaniem to miasteczko w Elblagu powinno być przeniesione w inne miejsce bo po pierwsze zostaly ruiny a nie miasteczko miejsce przy ulicy ruchliwej nie jest fajne dla dzieci zero lawek dla doroslych - moze lepiej zlikwidowac je i zrobic nowe np. na placu na Mickiewicza ?
 • Takie miasteczko jakie miasto...
 • Najpierw kup dziecku rower gambeto. Dopiero domagaj sie miasteczka dla rowerów.
 • W Nowakowie? Przyjdzie po paru browarach Adrian Kasz..r z kuzynem Patrykiem Kasz... em i połamią.
 • Bardzo wspaniała współpraca z panią policjant, ale niestety nie znam imienia bo pewien pan W.K nie chciał mi powiedzieć
Reklama