UWAGA!

Turyści chcą zobaczyć Elbląg

W tym roku Elbląg wyjątkowo odwiedzają... Szwajcarzy. Wprawdzie zdecydowany prym wiodą Niemcy, to turyści ze Szwajcarii stanowią drugą pod względem ilości grupę.

Pracownicy Centrum Informacji Turystycznej w Elblągu są tym nieco zaskoczeni.
     - Cieszymy się , to efekt dobrej współpracy Centrum z Wiedeńskim Ośrodkiem Informacji Turystycznej, który obsługuje Austrię i Szwajcarię - powiedziała Regina Czymbor.
     Biuro w Wiedniu stale otrzymuje z Elbląga wszelkiego rodzaju informatory promujące miasto i region. Tradycyjnie już do Elbląga najwięcej przyjeżdża Niemców, ale są też Czesi, Węgrzy, Szwedzi, Rosjanie i Finowie. Pytają o atrakcje turystyczne, noclegi i wyżywienie. Ciekawi ich np. elbląska Ścieżka Kościelna.
     - Nadal jednak Elbląg jest bazą wypadową do innych ośrodków. Odwiedzają zamek w Malborku lub Wzgórze Katedralne we Fromborku - dodaje Regina Czymbor.
     Hitem turystycznym jest wciąż rejs kanałem elbląsko-ostródzkim. Mankamentem tej podróży jest fakt, że z pierwszej pochylni w Buczyńcu nie ma – niestety - czym wrócić do miasta.
     Turyści z Niemiec napotykają na dodatkowe kłopoty. Chcąc popłynąć np. wodolotem do Kaliningradu, muszą mieć wizę, ale wizę wydaną tylko w konsulacie rosyjskim w Niemczech.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Proponuje im zwiedzić małe uliczki lub alejki parkowe wieczorem.Ciekaw jestem czy dostaną po buzi i zabiora im portfele i inne wartościowe przedmioty.Albo niech zobacza Hotelowiec na ul.Jaśminowej lub Łęczyckiej wieczorową porą.Bedą mieli co wspominać.
 • Niech zwiedzają co chcą, im więcej turystów tym lepiej...I nie bądzmy takimi marudami że tu coś jest nie tak i tam jest coś nie tak...zawsze będzie coś nie tak. A w sumie jednak mamy coś do zaoferowania turystom nam mieszkańcom znudzonych ciągłymi Malborkami, Fromborkami i innymi atrakcjami. Dla przybysza który widzi i ogląda to wszystko po raz pierwszy jest egzotyką i niech tak zostanie:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  stardust(2003-07-30)
 • Hitem turystycznym powinien być raczej most imienia Unii Europejskiej. Przecież to ważna inwestycja i niezła wizytówka naszego pięknego miasta!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Robert(2003-07-30)
 • OLO: Dobrze że sa tylko dwa takie hotelowce, no chyba, że jeszcze baraki na Skrzydalej;) -- ale zauważ jak mało mamy takich miejsc w porównaniu z innymi miastami.
 • pardon, miało być SKRZYDLATA:P
 • Na całej długości Kanału Elbląskiego praktycznie syfimalaria, a nasze CITy psioczą, że turysta (indywidualny) nie ma czym wrócić do Elga z Buczyńca... Pyszne! A radość z "efektów współpracy z Wiedeńskim OIT" (inwazjaSzwajcarska), to już pysznośćNadPysznościami!!!
 • Zamknięta Ścieżka Kościelna, zarośnięty Kanał Elbląski. Nie ma to jak samo zadowolenie. Rvel - to chyba jakiś sen. Kompletna nicość w interesach - klientela lezie im w łapy a Une są rozbrajające i nie bardzo wiedzą, co z tym uczynić. Tak, ale najważniejsze, że mają stosunki. Mnie też się czasem to trafia chłe, chłe, chłe.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2003-07-30)
 • Serdeczne pozdrowienia dla Pani Reginy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  poszukujący(2003-07-30)
 • Jeżeli z miejsca wypadowego jakim jest Elbląg zagraniczny turysta pojedzie nad morze do Stegny to napewno do końca swojego życia nie odwiedzi polskiego morza gdziekolwiek. Panuje tam totalny brud i bałagan. Plaża wygląda jak jedno wielkie wysypisko śmieci, zaśmiecone i rozdeptane wydmy ze śladami odchodów, rozjeżdżone trawniki, chodniki i pobocza oraz wszędobylski kurz. Czy taką wizytówką ściągniemy turystów z za granicy na pewno nie. Szkoda że żadna instytucja np. SANEPID nie zobowiązuje gospodarza terenu do utrzymywania na swoim terenie porządku. Byłbym wdzięczny gdyby redakcja podzieliła się moimi obserwacjami z właściwymi decydentami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jan K.(2003-07-31)
 • Zgadza się! Odkąd Mierzeja podlega pod Gdańsk na plażach jest jeden wielki SYF!!!
 • Ale nie w Krynicy.
 • Poza tym co tam Stegna, ja widziałem, że zagraniczni przyjeżdzają się kąpać na Zalew;) Nawet tam gdzie nie wolno, np do Nadbrzeza;)
Reklama