UWAGA!

Tygodniowa żałoba narodowa w Polsce

Tygodniowa żałoba narodowa w Polsce
Fot. AD

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski ogłosił żałobę narodową po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii i ponad 80 innych osób, w tym przedstawicieli parlamentu, urzędów państwowych, wojska i Rodzin Katyńskich, którzy zginęli w sobotniej katastrofie samolotowej.

Komorowski poinformował, że żałoba narodowa potrwa tydzień.
       W całym kraju opuszczone zostały flagi państwowe, bandery na statkach. Na czarny zmieniły się kolory stron internetowych, m.in. kancelarii prezydenta, premiera, wszystkich ministerstw, IPN, RPO i poszczególnych służb – np. policji, Straży Granicznej, BOR. Na polecenie komendanta głównego policji czarne wstęgi umieszczone zostaną też przy policyjnych radiowozach.
       Wszyscy chętni mogą wpisywać się do ksiąg kondolencyjnych, które w sobotę w godzinach 14-18 oraz w niedzielę w godzinach 10-18 zostaną wystawione w podcieniach Pałacu Prezydenckiego.
       W całym kraju odwoływane są też imprezy kulturalne i sportowe. Stacje radiowe nadają spokojną muzykę, stacje telewizyjne i portale internetowe zmieniły kolorystykę na ciemną.
      
źródło: TVP. INFO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • jeżeli ta straszna tragedia nie spowoduje wreszcie zgody między PO a PISem, to już nam naprawdę nic nie pomoże.
 • Tragedia okropna! Też nie przepadałam za parą prezydencka ale w takiej sytuacji jestem myslami z rodziną zmarłych. ..
 • Do mola. Ty myslisz że za tobą ktos przepada. Po twoich wypocinach mysle że tylko najbliższe twoje otoczenie.
 • Za tą tragedię dla każdego Polaka winić trzeba premiera obojętnie jak się nazywa, ale nie dba o zabezpieczenie głowy państwa, nie kupuje nowych samolotów dla głowy państwa, to niewyobrażalne żeby tupolewami latał prezydent !!!! ciekawe czy sam teraz wsiądzie do takiego samolutu ??? nie wsiądzie napewno, kasę wolą wydawać na prywatę a nie to co w Polsce najważniejsze, zginęli wybitni ludzie, Żal to mało powiedziane, to tragedia dla Polski ale takich mamy przywódców i to prowadzi do tragedii
 • Polaków łączy dramat, tragedia, ale na dzień czy tydzień, ale potem niestety jest walka o kasę a nie patriotyzm, liczy się tylko kasa a nie dobro człowieka, żal Pana Prezydenta bo rozpoczął dramat tego kraju w niewłaściwym momencie
 • chyba tylko w Polsce jest mozliwe, zeby zmuszac ludzi do tygodniowej zaloby. Tragedia sie wydazyla owszem. Wspolczuje rodzinom ludzi, ktorzy zgineli i to wszystko.
 • to wpisu wyżej, chyba serca nie masz, albo jesteś chory psychicznie. ..
 • to prawda, zmuszanie kogoś do czegoś to paranoja, ja płaczę od rana, i sam mam w sercu żałobę bo tylu Polaków zginęło ale napewno nie będę brał udziału w jakichś manifestacjach pseudospołecznych na placach itp. każdy z nas mógłbyć prezydentem i to trzeba uszanować, każdy z nas mógłby siedzieć w tupolewie nadającym się na żyletki, to jest tragedia i wstyd dla Polaka, że nie stać nas na podstawowy środek transportu jakim jest aeroplan. Wstyd mi za taki rząd tego kraju, ubolewam z rodzinami ofiar :(
 • Ktoś napisał że zginęła >ELITA Narodu< to nie była elita to byli tylko ludzie i tu jest tragicznie, bo do elity naszym Politykom daleka droga. Wg mnie > Jako Politycy byli wstydem dla Polski. Szkoda tylko że z Politykami zginęło sporo mądrych ludzi. Ale w końcu tak samo Polityk czy nie Polityk śmierć jest dla nas równa i wszyscy jesteśmy tacy sami. Niech spoczywają w spokoju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wk...ny(2010-04-10)
 • Co do stanu samolotów. .. faktycznie z naszymi samolotami dla osób pełniących najważniejsze funkcje w Polsce jest bardzo słabo. Jednak tutaj nie zawiniła maszyna, tylko zła decyzja podjęta o lądowaniu mimo tych warunków atmosferycznych. Radzieckiemu samolotowi zakazano przecież lądowania, naszemu nie mogli zakazać a jedyni zasugerowano dwa inne lotniska. Zmiana lotniska wyłączyłaby Prezydenta z obchodów w Katyniu bo by się spóźnił, a tak się nie spóźnił a na ceremonię i tak nie dotarł. Może zamiast obwiniania to jest moment nad zadumę nad sensem nienawiści jaka gości w naszej polskiej polityce?
 • ciekawe czy będą hipermarkety zamknięte w niedzielę ??? powinni też to uszanować i zamknąć w niedzielę. gdyby to u nich stało się w kraju na pewno by to wyegzekwowali!!!!! czyż nie ????? zobaczmy??
 • a podobno samolot był remontowany w Rosji!!!!!podobno. .. ..