UWAGA!

Tytuł odebrał

Elbląg, Tytuł odebrał

Hans Jurgen Schuch, przewodniczący Związku Elblążan w Niemczech, odebrał na sesji Rady Miejskiej tytuł Honorowego Obywatela Elbląga.

To już dziesiąty honorowy obywatel miasta. Rada Miejska od 1993 roku honoruje w ten sposób zasłużonych byłych i obecnych mieszkańców. Hans Schuch nie krył wzruszenia.
     - Staję się honorowym obywatelem, a nigdy o tym nie marzyłem. Cieszę się z tego zaszczytu, tym bardziej, że nazywam Elbląg miastem ojczystym. Prawdopodobnie nigdy bym go nie opuścił z własnej woli - mówił gość z Niemiec.
     Podczas wizyty w Elblągu Hans Schuch uczestniczył w nabożeństwie ekumenicznym we franciszkańskiej parafii św. Pawła Apostoła i poświęceniu tablicy upamiętniającej wspólnotę ewangelicką, której zmarli członkowie spoczywają na przykościelnym cmentarzu.
     Hans Jurgen Schuch urodził się w Elblągu w 1930 roku. Jest autorem wielu publikacji dotyczących Elbląga oraz organizatorem kilku wystaw prezentujących przedwojenny Elbląg. Dzięki jego pomocy i kontaktom z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej, udało się pozyskać pieniądze na remont elbląskiej katedry św. Mikołaja i Galerii El.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Nie wiem co to jest Munzen, ale Pan H.J. Schuch tam nie mieszka, proszę sprawdzić i poprawić. Może jakiś wywiad z Panem Schuchem, on dużo pamięta z Elblaga i regionu z czasów swojego dzieciństwa, przeciekawe rzeczy. Gratulacje i pozdrowienia -
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Żuławiak(2003-09-05)
Reklama