UWAGA!

Uczcili 6. rocznicę katastrofy smoleńskiej

 Elbląg, Uczestnicy uroczystości w drodze pod Krzyż Katyński
Uczestnicy uroczystości w drodze pod Krzyż Katyński (fot. Anna Dembińska)

- Zginęła elita naszego narodu – mówił dzisiaj podczas obchodów szóstej rocznicy katastrofy smoleńskiej wicewojewoda Sławomir Sadowski. Elblążanie po mszy w kościele Wszystkich Świętych złożyli hołd ofiarom pod Krzyżem Katyńskim na cmentarzu przy ul. Agrykola. Zobacz zdjęcia.

- Zebraliśmy się dziś, aby uczcić pamięć prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką i całej delegacji, która zginęła na lotnisku pod Smoleńskiem, zmierzając na obchody rocznicy Mordu Katyńskiego. W największej tragedii lotniczej w historii Polski, która wydarzyła się 10 kwietnia, zginęło 96 wybitnych przedstawicieli naszego kraju reprezentujących różne środowiska i ugrupowania polityczne – przypomniał Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. - W jednej chwili odeszli od nas ludzie, którzy z wielkim zaangażowaniem służyli Polsce. Nadal pamiętamy i będziemy pamiętać o dokonaniach tych osób, ich działalności oraz zaangażowaniu w sprawy naszej ojczyzny. Cześć ich pamięci!
       - Tak jak prawda o Katyniu ujawniona po pięćdziesięciu latach stała się fundamentem budowania wolnej Polski, tak prawda o Smoleńsku stanie się jej filarem – mówił Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.
       W uroczystościach wzięli udział m.in. politycy, radni Rady Miejskiej, przedstawiciele związków kombatanckich,  żołnierze 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, uczniowie elbląskich szkół i zwykli elblążanie. Po mszy w kościele Wszystkich Świętych przemaszerowali pod Krzyż Katyński na cmentarz komunalny przy ul. Agrykola. Tam odczytano apel pamięci, w którym wymieniono nazwiska 96 osób, jakie zginęły w katastrofie. Po przemówieniach i salwie honorowej uczestnicy uroczystości złożyli wieńce i zapalili znicze.
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Autorzy tablicy niestety nie wiedzą, co to znaczy polec (ostatnie zdjęcie). Podpowiem- zgodnie ze słownikiem języka polskiego: polec, polegnąć «zostać zabitym, zginąć w walce, bitwie itp. ». Szkoda, że ta tragiczna śmierć jest w tak obrzydliwy sposób wykorzystywana przez politycznych (i nie tylko) karłów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  55
  8
  JANIS(2016-04-10)
 • podczas tego typu uroczystości należy zachować powage, wiec zupelnie nie rozumiem dlaczego co 2-ga osoba usmiechnieta? to smutna rocznica a nie rozdzinny piknik
 • Od kiedy politycy to elita? O ile śmierć tych ludzi jest tragedią dla ich rodzin, to dla kraju była to tylko zmiana "świń przy korycie". (Nie dotyczy oczywiście pilotów i załogi)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  10
  321...(2016-04-10)
 • Panie Prezydencie Lechu Kaczyński i wszyscy polegli w katastrofie lotniczej w Smoleńsku stańcie do apelu. ..
 • do 1-szego wpisu->oczywiście ze polegli i to zgodnie z definicjami słownikowymi i encyklopedycznymi
 • Chwała obsłudze tego samolotu co Jarosław wysłał i cywilom z obsługi im należy się pamięć
 • Nie dla Ruso i Tusko fobi. Niech pis zajmie się gospodarką, a nie świętowaniem tragedi zabitych w samolocie tu 154 m o numerze bocznym chyba 102
 • Kwiaciarnie mają żniwa w całej Polsce :)
 • dlaczego?
 • kto ich zabił?
 • Czemu tylko Nasz Prezydent nie złoży jednego wieńca od Naszego Narodu na pomniku zabitych w samolocie pod Smoleńskieych, a wydaje się setki złotych na wieńce w całej Polsce czy nie lepiej przekazać pieniądze na te zbędne kwiaty i dorabianie Holendrów, to straszne, modlitwa była by lepsza ale cóż. ..
 • zamiast tablic wieńców przelotów między warszawą a krakowem zamiast słów nienawiści /duda/ waście się pisiory za upadającą gospodarkę obywatelka gorszego sortu. na tych zdjęciach z elbląga widać spędzoną młodzież, wojsko i ciekawskich emerytów. prawdziwi patrioci są w cieniu.
Reklama