UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uczniowie z Hiszpanii przyjadą do Elbląga

Od jutra do 21 czerwca w Szkole Podstawowej nr 21 w Elblągu będą gościć uczniowie i pedagodzy ze szkoły Colegio de San Bautista w Toledo w Hiszpanii.

Szkoła ta ma tradycje sięgające jeszcze epoki średniowiecza. Jej założycielem był Juan Pardo de Tavera, architektem wnętrz Bartolomé Bustamante, który studiował z Michałem Aniołem w Rzymie.
       - Kontakt z tą szkołą nawiązaliśmy ponad rok temu - mówi Edyta Lichacz, nauczycielka w SP nr 21. - Językiem współpracy jest język angielski i hiszpański. Znajomość tych dwóch języków powoduje, że cały świat dla naszych dzieci staje otworem, a rozwijanie wiedzy na temat różnorodności kultur i tradycji ciekawym doświadczeniem Na początku były wymiany listów, widokówek z miastami i informacji o naszych regionach. Toledo to miasto zbliżone rozmiarami do naszego Elbląga. Wkrótce po tym narodził się pomysł na wzajemne wizyty uczniów i nauczycieli - kontynuuje nauczycielka. - Współpraca ze szkołą z Toledo zapewni nam realizację programu wymiany uczniów. Dzięki temu jesteśmy w stanie pokazać młodym elblążanom, że nauka języka angielskiego to nie tylko sucha teoria, ale przede wszystkim potrzeba współczesnego człowieka. Nasi uczniowie już o tym wiedzą i są szczęśliwi, że mają przyjaciół z innego kraju, używają języka angielskiego w praktyce jakby był to ich język ojczysty. Mamy informacje od pani dyrektor z Hiszpanii, że jej uczniowie korespondujący z naszymi dziećmi podniosły swój poziom języka angielskiego w zaskakująco szybkim tempie. Oczywiście z naszymi uczniami jest to samo - zapewnia Edyta Lichacz.
       Hiszpanie będą w Elblągu w okresie Euro 2012. W sobotę (16 czerwca) kibicują nam w meczu Polska-Czechy, a my ich drużynie w poniedziałek (18 czerwca) w meczu Hiszpania-Chorwacja. Oczywiście, w Elbląskiej Strefie Kibica.
       - Założeniem naszego programu jest także promowanie regionu warmińsko – mazurskiego , a w szczególności Elbląga w skali międzynarodowej - wskazuje Edyta Lichacz. - Jednym z punktów współpracy z naszymi szkołami będzie możliwość przebywania dzieci z Hiszpanii w wybranych polskich rodzinach. Pozwoli to niewątpliwie na nawiązanie więzi kulturowych i personalnych między naszymi regionami.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Moglibyscie uprzejmie w tytule artykulu napisac "pedagodzy z hiszpanii przyjada do Elblaga" - bo juz myslalem ze chodzi o pilkarzy!!!!! nie wprowadzajcie czytlenika w blad i nie nabijajcie sobie statystyk!!!
  • Ja myślałem, że hiszpańscy górnicy. Nie wprowadzajcie i mnie w błąd!
Reklama