UWAGA!

Ukazał się kolejny tom „Rocznika Elbląskiego”

Ukazał się XXI tom „Rocznika Elbląskiego” wydawanego od 1961 roku z inicjatywy elbląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego, a finansowanego przez władze miasta. Pracami Komitetu Redakcyjnego „Rocznika od 2007 roku kieruje prof. dr hab. Andrzej Groth. Wydawcą publikacji jest Biblioteka Elbląska.

23 września w Sali Biblioteki Elbląskiej odbędzie się promocja tomu. Laudację wygłosi prof. UG, dr hab. Józef Arno Włodarski, prorektor Uniwersytetu Gdańskiego.
     - Na zawartość tomu złożyły się artykuły naukowe dotyczące dawnej historii Elbląga, jak i dziejów najnowszych miedzy innymi: ustanowienia granicy polsko - radzieckiej w rejonie Zalewu Wiślanego i jej konsekwencje dla Elbląga, czy socrealizmu w architekturze naszego miasta – zdradza Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Powrócono także do publikowania recenzji i sprawozdań, czy kronik instytucji kulturalnych i placówek ze sfery edukacji oraz bibliografii Elbląga.
     Spotkanie promocyjne, które rozpocznie się o godz. 16.30, połączone będzie z prezentacją Elbląskiego Wortalu Historycznego Biblioteki Elbląskiej.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama