UWAGA!

Ułańska pod młotek

Na licytacji komorniczej została dziś sprzedana pierwsza nieruchomość obciążona długami, jakie w latach 90. zaciągnął ksiądz Jan Halberda.

Na pierwszą licytację działki i budynku przy ul. Ułańskiej, która odbyła się w kwietniu, nie zgłosił się żaden chętny. Dziś pojawiła się jedna osoba, która licytację wygrała, oferując 202 tysiące 800 zł. Tyle wynosiła dzisiejsza cena wywoławcza, która stanowi 2/3 wartości działki i budynku.
     Jeśli transakcja zostanie sfinalizowana, z tej kwoty komornik spłaci długi obciążające hipotekę nieruchomości przy ul. Ułańskiej, to jest ponad 70 tysięcy zł.
     Natomiast nie doszły dziś do skutku dwie inne licytacje. Nie zgłosił się żaden chętny na budynki, w których mieszczą się obecnie Dom Samotnej Matki i Przedszkole Katolickie.
     Na szereg diecezjalnych inwestycji były dyrektor gospodarczy elbląskiej kurii biskupiej pożyczył - i nie oddał - około 35 milionów zł. Na liście wierzycieli parafii św. Jerzego widnieje około dziesięciu nazwisk osób prywatnych i nazw instytucji.
     
SZ

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama