UWAGA!

Ulica 13. Pułku ma być dwukierunkowa

 Elbląg, Na czas remontu na ul. Bema ruch ul. 13 Pułku odbywał się w odwrotnym kierunku niż zwykle
Na czas remontu na ul. Bema ruch ul. 13 Pułku odbywał się w odwrotnym kierunku niż zwykle (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

2,7 mln złotych ma kosztować przebudowa ul. 13 Pułku Przeciwlotniczego. Ma stać się dwukierunkowa, by udrożnić przejazd od strony ul. Bema, korkującej się w godzinach szczytu.

Wielu kierowców traktuje ul. 13 Pułku Przeciwlotniczego jako dogodny skrót, łączący ul. Kościuszki z ul. Saperów i dalej z ul. Bema aż do wyjazdu z miasta. Niestety, ruch odbywa się tylko w jednym kierunku. Władze miasta chcą to zmienić.

W projekcie budżetu miasta prezydent przeznaczył 2,7 mln złotych na przebudowę ul. 13 Pułku Przeciwlotniczego, by stała się ona dwukierunkowa. Milion 350 tys. zł wpisano na 2022 rok, taka sama kwota ma być wydana w 2023 roku.

- Wstępnie rozważane było wprowadzenie ruchu dwukierunkowego wyłącznie za pomocą oznakowania pionowego, co skonsultowano z policją, uzyskując pozytywną akceptację zaproponowanych zmian – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Ostatecznie jednak z uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa, biorąc pod uwagę natężenie ruchu, rozwiązanie to uznane zostało za niewystarczające. Niezbędne jest wprowadzenie oznakowania poziomego uzupełniającego znaki pionowe i zmiana geometrii drogi poprzez jej poszerzenie.

Poszerzenie drogi oznacza, że część gruntu na cele publiczne będą musiały przekazać Rodzinne Ogrody Działkowe, znajdujące się po obu stronach ulicy.

- Wstępne rozmowy z ogrodami działkowymi w tej kwestii były już prowadzone – twierdzi Joanna Urbaniak.

Poszerzona dwukierunkowa ul. 13 Pułku Przeciwlotniczego ma być gotowa w 2023 roku.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)