UWAGA!

Ulotkowy spam. Jak temu zapobiec?

 Elbląg, Ulotkowy spam. Jak temu zapobiec?
fot. nadesłana

Nielegalnie rozklejane ulotki na słupach i znakach drogowych wciąż pojawiają się na terenie Elbląga. Zjawisko to starają się ograniczać urzędnicy i Straż Miejska. Jednym ze sposobów jest bezpośrednie dotarcie do firm, które w ten sposób się reklamują, pokazanie ulotek usuniętych ze słupów, a także poinformowanie o możliwych sankcjach karnych za zaśmiecanie miasta oraz nakłonienie przedstawicieli firm do zmiany sposobów promocji na te legalne.

Wczoraj (21 grudnia) patrol Straży Miejskiej, wspólnie z Romanem Smoleńskim piastującym w Urzędzie Miejskim stanowisko ds. estetyzacji miasta, po raz kolejny w tym roku udali się do jednej z firm finansowych, której ulotki nielegalnie rozklejone zostały na słupach oświetleniowych. Przedstawicielka firmy poinformowana została o zapisach prawnych i sankcjach, jakie grożą za zaśmiecanie miasta. W pierwszej kolejności urzędnicy i Straż Miejska chce przekonywać firmy, że ten sposób reklamy nie jest właściwy i psuje przestrzeń miejską.
       To kolejne już działanie, które ma zwiększyć świadomość mieszkańców, jak i samych firm dotyczącą estetyki miasta. Na początku grudnia w komunikacji miejskiej, w elbląskich tramwajach oraz autobusach obsługiwanych przez dwóch przewoźników pojawiły się specjalne grafiki nawiązujące do świątecznej choinki obklejonej spamem i nielegalnymi ulotkami.
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie tylko firmy finansowe zaśmiecają. Od tygodnia, m. in. w parku Planty, wiszą są na słupach ulotki zachęcające do oglądania programu "tv" dwóch panów o bardzo sprecyzowanych poglądach politycznych, które "śmierdzą" z daleka przedwojenną retoryką. Czy SM i urzędnicy będą chcieli wyciągnąć konsekwencje od tych panów?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  antyanty(2017-12-22)
 • Najpierw to urzędasy powinni dawać dobry przykład, a nie wszystkie przystanki zaklejone plakatami reklamujący miejskie imprezy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  4
  yrrreyf(2017-12-22)
 • Do...ć grzywnę i myślę że skończą śmiecić, grożenie palcem nic nie da.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  Paralityk(2017-12-23)
 • Kasa, tylko kasa może tych niezdyscyplinowanych czegoś nauczyć. Ile można pouczać i prosić?To nie dzieci przedszkolne. Karać i nic więcej. Niestety, innego sposobu nie ma.
 • ostatnio netia poprzyklejała na nowe drzwi przed i w budynkach swoje logo z namawianiem uszkodzając drzwi. Gdy się zerwie te naklejkę odchodzi razem z farbą. Czas by netia zapłaciła za wszystkie uszkodzone drzwi. I na dodatek wlepić kare temu co to naklejał.
 • za niskie sa kary dla tych co naklejają mandaty o jedno zero więcej.
 • poszli i pouczyli o konsekwencjach, śmiechu warte.
 • panie rzecznik, tu nie chodzi o poszerzanie świadomości mieszkańców, my mieszkańcy jesteśmy poszkodowanymi przez te firmy zalepiające nam ściany, drzwi od klatek schodowych i zaśmiecanie miasta. kto płaci za sprzątanie tego ? retorycznie pytam
 • ogień piekielny
 • na przystankach wiszą "legalne" reklamy zapraszające do brania "szybkich pożyczek" w instytucjach, które nie podlegają nadzorowi KNF! Kto zachęca ludzi do problemów finansowych pt mordercze odsetki i opłaty?! na to nie ma paragrafu? Według mnie to nakłanianie i wprowadzanie w błąd obywateli, narażanie ich na poważne straty finansowe przez ZKM za wpływy z reklam!
 • Jak to jest? Bogaty za pieniądze może przystanki zaklejać, gdzie strzępy brudne wiszą dawno po imprezie, a biednego się kaze, bo nie ma gdzie nakleić. Gdzie są słupy czy tablice?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Siasiustasiu(2017-12-26)
Reklama