UWAGA!

Umarł król...

W siedzibie Elbląskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej przy ul. Lotniczej odbyła się dziś licytacja części ruchomości należących do likwidowanej uczelni.

Od października na zgliszczach związanej z likwidowaną w atmosferze skandalu koszalińskiej Bałtyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej - Elbląskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej - powstaje nowa placówka: Elbląska Uczelnia Humanistyczno - Ekonomiczna.
     Szkoła ta - jak zapewniają jej władze - jest w pełni niezależna od Koszalina.
     Przeszło do niej 2 tysiące studentów EWSH i kadra kończącej swój żywot szkoły. Perturbacje z Koszalinem sprawiły jednak, że niedawno elbląski Sąd Gospodarczy ogłosił upadłość spółki Andromag, która współprowadziła interesy EWSH.
     - Powodem kłopotów było odejście po "awanturze" z Koszalinem 2,5 tysiąca naszych studentów - wyjaśnia kanclerz starej - i nowej - elbląskiej uczelni Henryk Fall. - Ich odejście spowodowało ponad 6 milionów złotych braku w budżecie EWSH. Andromag nie otrzymywał pieniędzy m.in. na konto prac budowlanych przy Lotniczej i nie mógł płacić wykonawcom.
     Dzisiejsza licytacja ma być sposobem na znalezienie pieniędzy na spłatę długów.
     - Nowa uczelnia, Elbląska Uczelna Humanistyczno – Ekonomiczna, nie może przejąć majątku po EWSH, bo nie jest jej prawnym następcą - mówi kanclerz Fall. - Może jedynie kupić sprzęty, komputery itp.
     W najbliższym czasie EUHE zamierza w ten sposób kupić m.in. budynek przy Lotniczej, dotychczasową siedzibę EWSH.
     Upadła spółka Andromag jest jednak także prawnym założycielem nowej szkoły.
     - Upadłość nie wpłynie na działalność uczelni - zapewnia Fall. - Zgodnie ze statutem Elbląskiej Uczelni Humanistyczno - Ekonomicznej w tej sytuacji funkcję założyciela przejął jej rektor (i jednocześnie rektor EWSH - red.) - Zdzisław Dubiella.
     Do nowej szkoły przeszli niemal wszyscy studenci cieszącej się złą sławą Elbląskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej i cała kadra.
     W tym galimatiasie powtarzają się tylko nazwiska osób związanych z trzema uczelniami. Można więc zadać sobie pytanie: Czy podobne kłopoty nie powtórzą się w przyszłości?
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Panie Fall, Przecież Pan podejmował decyzję o nowej inwestycji nie mając pokrycia finansowego. Panem i Pana kolegami powinien się zająć prokurator. To co Panu udaje się robić to szczyt korupcji i szczyt nieudolności Urzędu Skarbowego, a właściwie to ręka - rękę myje. Panie Fall czy dobrze się Pan czuje jako LEW ? Chyba większość Lwów z Pana Lyons Club tak samo postępuje skoro się Pana trzymają. A studenci którzy wierzą w Pana pseudo uczelnię? Tylko im należy współczuć. Dobrego samopoczucia.
 • Falliczna wizja?
 • Cyt. "elbląski Sąd Gospodarczy ogłosił upadłość spółki Andromag, która współprowadziła interesy EWSH. W najbliższym czasie EUHE zamierza w ten sposób kupić m.in. budynek przy Lotniczej, dotychczasową siedzibę EWSH. Upadła spółka Andromag jest jednak także prawnym założycielem nowej szkoły." He, he, to tylko w naszym kraju jest możliwe! Andromag odkupi od siebie budynek? A może NIK by tu pomógł i wyprostował te pokrętne ścieżki prawne. Dużo współczucia dla elbląskich studentów.
 • NIE MA TO JAK DOBRZE UPAŚĆ
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2001-12-28)
Reklama