UWAGA!

Umowa podpisana, czas na rozwój szpitala

 Elbląg, Umowę w Olsztynie podpisali (od lewej): Mirosław Gorbaczewski, marszałek Gustaw Marek Brzezin i wicemarszałek zarządu województwa Miron Sycz
Umowę w Olsztynie podpisali (od lewej): Mirosław Gorbaczewski, marszałek Gustaw Marek Brzezin i wicemarszałek zarządu województwa Miron Sycz (fot. Borys Tucki)

Dyrektor Szpitala Miejskiego Świętego Jana Pawła II podpisał dzisiaj w Olsztynie umowę na dofinansowanie modernizacji placówki. To drugie podejście do tego zadania. Pierwsze zakończyło się zwrotem dotacji i okrojeniem projektu inwestycji. Jak będzie teraz? Przekonamy się już wiosną.

Modernizacja Szpitala Miejskiego wraz z budową nowego bloku operacyjnego ma kosztować prawie 52 mln złotych, z czego 36 mln złotych wyniesie unijne dofinansowanie z tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Szpital już po raz drugi wygrał konkurs ogłoszony przez marszałka województwa. Za pierwszym razem projekt okazał się za drogi jak na możliwości inwestycyjne placówki, więc pieniądze wróciły do budżetu województwa. Teraz ma być inaczej: szpital zamiast 11 oddziałów (w pierwszej wersji) zmodernizuje cztery (chirurgii dziecięcej, pediatrii dzieci młodszych i starszych, rehabilitacji kardiologicznej i psychiatrii), zbuduje też (jak zakładał w pierwszym projekcie) nowy blok operacyjny przy ul. Komeńskiego.

Dzisiaj umowę o dofinansowanie inwestycji z przedstawicielami władz województwa podpisał dyrektor Szpitala Miejskiego Mirosław Gorbaczewski. - Przeprowadzamy już przetarg na inżyniera kontraktu. Gdy go wyłonimy, w pierwszym kwartale przyszłego roku przystąpimy do przetargu na realizację inwestycji – informuje Małgorzata Adamowicz, koordynator projektu w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II.

Do inwestycji Szpital Miejski będzie musiał dołożyć prawie 16 milionów. Skąd je weźmie? - Rada Społeczna szpitala wyraziła zgodę na zaciągnięcie na ten cel pożyczki. Miasto – jak zapewnia pan prezydent – będzie pomagało nam ją spłacić – dodaje Małgorzata Adamowicz.

Inwestycja ma być gotowa do końca 2022 roku, czyli dwa lata później niż planowano za pierwszym podejściem.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wstyd, żeby szpital nosił imię, jednego z tych, którzy zamiatali afery pedofilskie pod dywan. Żaden z niego wielki polak. Celowo napisałem z małej litery.
 • Każdy ma jakie grzeszki ty też.(celowo z małej litery)
 • Wstyd i tyle jak Elbląg ma okrojony remont szpitali a olsztyn buduje od mowa Szpital za szpitalem. Wstyd PSL.
 • Komu i dlaczego przeszkadzała nazwa "Szpital im. Jerzego Gromkowskiego"? Był lekarzem w Powstaniu Warszawskim. Za mało święty?
 • Najbardziej zapamiętałem z tego lidu w tekscie Panie RG słowo Świętego
 • Gromkowski ma swój szpital we Wrocławiu..
 • "Do inwestycji Szpital Miejski będzie musiał dołożyć prawie 16 milionów. Skąd je weźmie? - Rada Społeczna szpitala wyraziła zgodę na zaciągnięcie na ten cel pożyczki. Miasto – jak zapewnia pan prezydent – będzie pomagało nam ją spłacić "jasne. Prezydent się zmieni a szpital popadnie w długi. Niech miasto weźmie kredyt. Ktoś tu kogoś wpuszcza w kanał ? NFZ już dzisiaj nie zwraca w pełni kosztów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  3
  Hmm ..(2019-12-30)
 • Najlepszy do nadzoru to będzie Paweł B - który nadzorował m. in. EPT. Co można było spie..w EPT to spie... Teraz ma nadzorować EPEC - zakładam się że też wszystko spie... A jakie pole do działania ma w szpitalu ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  hamulcowy(2019-12-30)
 • Warmia -Mazury. .. dzikie koty, psy, kaczki, gęsi, kury,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  opokp(2019-12-30)
 • Jezeli cos zostalo podpisane w olsztynie, to nic dobrego z tego nie bedzie.
 • Tak jak by Szpital Miejski był Święty :) musiałem dwa razy przeczytać o co chodzi :)
 • Jakieś dowody tego zamiatania? Czy tylko stwierdzenie, że skoro był przełożonym wszystkich, to musiał wszystko wiedzieć, co się dzieje na całym świecie w setkach tysięcy parafii? Ciekawe, czy twój szef wie o wszystkim, co się dzieje w firmie? Nie twierdzę, że nie zamiatał pod dywan, ale to bardzo ciężki zarzut i trzeba mieć na to twarde dowody, a nie snuć domysły. Ja się z Janem Pawłem II nie zgadzam w kwestiach dotyczących religii, bo bliżej mi do baptystów i prawosławnych ale wciąż Go szanuję i uważam za wielkiego człowieka i będę tak twierdził, dopóki ktoś nie udowodni mu zła, które jest mu zarzucane.
Reklama