UWAGA!

Uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego 2015 w Jachtklubie Elbląg

 Elbląg, Uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego 2015 w Jachtklubie Elbląg
fot. Krzysztof Polak

W ubiegły piątek (22 maja) żeglarze z Jachtklubu Elbląg rozpoczęli kolejny sezon żeglarski. Pod masztem, na który wciągnięto banderę, a także na jachtach w porcie, zgromadziła się liczna grupa elbląskich żeglarzy oraz sympatyków żeglarstwa i sportów wodnych.

Inaugurację sezonu uświetniła obecność znamienitych gości - Pana Gustawa Marka Brzezina Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pana Witolda Wróblewskiego Prezydenta Miasta Elbląg, Pana Macieja Romanowskiego Starosty Elbląskiego, Pana Marka Baumana Skarbnika Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pana Jerzego Wcisły Dyrektora Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Elblągu. Pod masztem, na który wciągnięto banderę, a także na jachtach w porcie, zgromadziła się liczna grupa elbląskich żeglarzy oraz sympatyków żeglarstwa i sportów wodnych.
       Uroczystość poprowadził Komandor Jachtklubu Elbląg Pan Ryszard Seroka, który zaprezentował zebranym sukcesy elbląskiego żeglarstwa oraz rolę jaką pełni Jachtklub Elbląg w życiu społeczności wodniackiej naszego regionu. Komandor podkreślił, iż Jachtklub Elbląg podpisał długo oczekiwaną umowę ze Spółką Pętla Żuławska i tym samym stał się operatorem wyremontowanej trzy lata temu przystani żeglarskiej przy ulicy Radomskiej 29 w Elblągu, przy której mieści się siedziba Jachtklubu. Ponadto Komandor Seroka wskazywał na plany na przyszłość, zarówno te żeglarskie, jak również inwestycyjne związane z remontami budynku klubowego i hangaru. Zaproszeni goście nie pozostali obojętni tym słowom, deklarując poparcie oraz pomoc w realizacji.
       Po wciągnięciu bandery na maszt flagowy Pan Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oznajmił wszystkim zebranych, iż sezon żeglarski 2015 został otwarty.

 


       Gdy część oficjalna została zakończona zgromadzeni udali się na wspólne ognisko, a zainteresowani mieli możliwość przepłynięcia się jachtami stojącymi na przystani, zarówno tymi żaglowymi jak i motorowymi. Wieczorem odbyła się druga, rozrywkowa część otwarcia sezonu żeglarskiego, koncert legendy muzyki szantowej Jerzego "Poręby" Porębskiego, który nie pierwszy raz był naszym gościem i po raz kolejny oczarował publiczność.
      

Adam K. Kapczyński, Stowarzyszenia Jachtklub Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama