UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego 2015 w Jachtklubie Elbląg

 
Elbląg, Uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego 2015 w Jachtklubie Elbląg
fot. Krzysztof Polak

W ubiegły piątek (22 maja) żeglarze z Jachtklubu Elbląg rozpoczęli kolejny sezon żeglarski. Pod masztem, na który wciągnięto banderę, a także na jachtach w porcie, zgromadziła się liczna grupa elbląskich żeglarzy oraz sympatyków żeglarstwa i sportów wodnych.

Inaugurację sezonu uświetniła obecność znamienitych gości - Pana Gustawa Marka Brzezina Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pana Witolda Wróblewskiego Prezydenta Miasta Elbląg, Pana Macieja Romanowskiego Starosty Elbląskiego, Pana Marka Baumana Skarbnika Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pana Jerzego Wcisły Dyrektora Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Elblągu. Pod masztem, na który wciągnięto banderę, a także na jachtach w porcie, zgromadziła się liczna grupa elbląskich żeglarzy oraz sympatyków żeglarstwa i sportów wodnych.
       Uroczystość poprowadził Komandor Jachtklubu Elbląg Pan Ryszard Seroka, który zaprezentował zebranym sukcesy elbląskiego żeglarstwa oraz rolę jaką pełni Jachtklub Elbląg w życiu społeczności wodniackiej naszego regionu. Komandor podkreślił, iż Jachtklub Elbląg podpisał długo oczekiwaną umowę ze Spółką Pętla Żuławska i tym samym stał się operatorem wyremontowanej trzy lata temu przystani żeglarskiej przy ulicy Radomskiej 29 w Elblągu, przy której mieści się siedziba Jachtklubu. Ponadto Komandor Seroka wskazywał na plany na przyszłość, zarówno te żeglarskie, jak również inwestycyjne związane z remontami budynku klubowego i hangaru. Zaproszeni goście nie pozostali obojętni tym słowom, deklarując poparcie oraz pomoc w realizacji.
       Po wciągnięciu bandery na maszt flagowy Pan Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oznajmił wszystkim zebranych, iż sezon żeglarski 2015 został otwarty.

 


       Gdy część oficjalna została zakończona zgromadzeni udali się na wspólne ognisko, a zainteresowani mieli możliwość przepłynięcia się jachtami stojącymi na przystani, zarówno tymi żaglowymi jak i motorowymi. Wieczorem odbyła się druga, rozrywkowa część otwarcia sezonu żeglarskiego, koncert legendy muzyki szantowej Jerzego "Poręby" Porębskiego, który nie pierwszy raz był naszym gościem i po raz kolejny oczarował publiczność.
      

Adam K. Kapczyński, Stowarzyszenia Jachtklub Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama