UWAGA!

Urząd Marszałkowski zaprasza na konsultacje

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza na konsultacje społeczne w sprawie wyboru przebiegu międzynarodowej trasy rowerowej.

Trasa projektowana jest w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem spotkań jest uszczegółowienie przebiegu planowanej trasy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Zebrane podczas spotkania wnioski zostaną przekazane do dalszej analizy w celu wybrania najbardziej optymalnej wersji przebiegu szlaku.
     Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 12 sierpnia o godz. 12 w sali narad Starostwa Powiatowego w Elblągu, ul. Saperów 14. Kolejne w Węgorzewie i Lidzbarku Warmińskim.
oprac. mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Urzad Marszałkowski do Elblaga; Słonina i reszta, kiedy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblazek(2008-08-11)
 • Z tego co mi wiadomo, a trochę się orientuję istnieje " Koncepcja przebiegu trasy EuroVelo R-10 od zachodniej granicy województwa pomorskiego do granicy z Obwodem kaliningradzkim Federacji rosyjskiej", która precyzyjnie określa przebieg międzynarodowej trasy EV 10.Nie znam i nie słyszałem o innym przebiegu międzynarodowej trasy EV 10,która jako jedyna przebiega w okolicach Elbląga. Dlatego nie bardzo łapię co można jeszcze uzgadniać w tej sprawie. Aczkolwiek, trasy można rozbudowywać w nieskończoność a w naszych okolicach są ku temu wielkie możliwości. Sam poczyniłem parę kroków w tym kierunku - głęboko w szufladach UM Elbląg leży (przeze mnie sporządzona) szczegółowa dokumentacja tego dotycząca i gnije. W przypadku pytań i pomocy w tej sprawie służę swoją osobą. Oczywiście przebiega jeszcze przez teren naszego województwa trasa rowerowa EV 11 - ale to wschodnia część tegoż, nie mająca nic wspólnego z Elblągiem i jego okolicami nawet w promieniu 100 km.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-08-11)
 • Przy większości projektów współfinansowanych przez rożne fundusze UE, konsultacje społeczne są po prostu wymagane. Formalność i tyle. UM nie chce, ale musi :D, bo inaczej z kasy nici.
 • O cholera jasna! Konsultacje, konfrontacje, to może jeszcze referendum zwołajmy w sprawie tras rowerowych w Elblągu! Bo nie mamy przecież na co pieniędzy wydawać i żeby ustalić przebieg kawałka i tak byle jakiej trasy rowerowej to może jeszcze skierujmy sprawę do konsultacji u Marszałka Sejmu i Marszałka Senatu. Bo przecież wiadomo, że koszty konsultacji, które się mają odbyć u nas w Elblągu pokryte zostaną z budżetu miasta Elbląga i z unijnych środków przeznaczonych na budowę tras rowerowych, czyli jak zwykle rządzące darmozjady dostaną dla siebie większą część kasy przeznaczonej na rzeczoną inwestycję. I znowu się okaże, jak to u nas co roku, że od paru lat nie możemy się doczekać TEJ JEDYNEJ i WYMARZONEJ, a obiecywanej nam przez Ratusz ekspresowej trasy rowerowej od skrzyżowania Grota-Roweckiego przez cała długość 12 Lutego do skrzyżowania z Nowowiejską. W planach ta trasa rowerowa miała się nazywać Kontinental Sity Ekspres Wielocyped. Trasa rzeczona miała połączyć w przyszłości nasz kochany Elbląg z Podegrodziem. A tu jak ni ma, tak ni ma! No, ale konsultacje i referendum zostanie przeprowadzone, a jakże! Flaki się przewracają w człowieku jak czyta takie bzdury, że Marszałek Województwa musi zatwierdzić ścieżkę rowerową w Elblągu. Szkoda jedynie, że Marszałek nie został poproszony o konfrontacje, konsultacje i zatwierdzenie wyglądu nowego Placu Dworcowego, a na nim zegara zimowo-słonecznego. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MALKONTENCI(2008-08-11)
 • Wybacz Facet, ale teraz bredzisz jak Piekarski na mękach. Żyjecie ciągle w oparach socjalizmu. Każde duże przedsięwzięcie inwestycyjne w cywilizowanym świecie ma procedurę konsultacji społecznej, bo z niej się rodzą dodatkowe pomysły i informacja, wprost, która dociera do ludu. Wam widzę bolszewia całkowicie wypaczyła pogląd na świat i jego tworzenie. Biedna ta Polska powiatowa, pozbawiona racjonalnej władzy i samorządu z prawdziwego zdarzenia. A tak poza tym dobrze jest zawsze tekst przeczytać i go zrozumieć, – bo to coś napisał ma się nijak do tego, co napisane.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2008-08-11)
 • Wladzo jestes smieszna! To jest kabaret! Co robia Wasze referaty w miastach i w urzedach wojewodzkich? Co robia radni i wszyscy bezradni, ze stac ich tylko na konsultacje? Czego? To nawet tras rowerowych nie umiecie wytyczyc? Wtakiej sprawie musi mwam podpowiadac spoleczenstwo?. Przeciez konsultacja polega na tym, ze cos sie spoleczenstwu proponuje np. jakies warianty lub propozycje i dopiero wtedy bedzie konsultacja chociazby w postaci roznych komentarzy. Jezeli aborygen cos juz przedlozyl to dlaczego nie pokarzecie tego ludziom tylko ich sciagacie do urzedow. Kto tam sie pojawi w takiej prostej sprawie jak trasa rowerowa? A jezeli chcecie kabaret to zwolajcie chetnych do amfiteatru na dolince. Bedzie weslo! Jakos elblaski dyrektor urzedu marszalkowskiego nie konsultowal trasy E-70 tylko zwolal marszalkow z innych wojewodztw i w Kadynach ustalili co jest dobre dla ludzi. To jest dopiero powrot do starych dobrych czasow!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdumiony(2008-08-11)
 • Następny obrońca świętej trójcy i jedynie słusznych poglądów - homo sowieticus w czystej formie. W sprawie tak prostej jak trasy rowerowe. Facet - czy kiedyś siedziałeś na rowerze i choć raz jechałeś standardową trasą rowerową? Ludzie o co wam chodzi. Tak się przyzwyczailiście że wszyscy za was myślą i decydują, że podejmowanie tematów i decyzji jest dla was nie do przyjęcia. A na pohybel z tym tumaństwem. Samorządność to dla was klęska i rzecz jak widzę zbędna. W ulicznych i spędowych połajankach, wschodnim zwyczajem zajeździcie każdą sprawę nawet tą która WAS dotyczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-08-12)
 • No i cóż, wziąłem w tym udział i przyznam, czuję się zdegustowany, choć nie mogłem zbyt dużo czasu na to poświęcić. Idea słuszna ze wszech miar i znakomita dla rozwoju tych terenów lecz wykonanie i realizacja - jak zwykle - pachnie ignoranctwem. Sądzę, że z szlachetnego grona uczestników - na rowerze w trasie jak było 5% - to dobrze. Wynika z tego inna konstatacja, że nikt z pozostałych nie widział i nie pokonał żadnej trasy rowerowej z prawdziwego zdarzenia. A tak poza tym, dowiedziałem się że prace zaczęto w pierwszych dniach czerwca i ma się je ukończyć w ostatnich dniach sierpnia. Być może ja jestem tępym stworzeniem i ma percepcja nie obejmuje przy tak ogromnym zagadnieniu tak krótkiego (wręcz błyskawicznego) horyzontu czasowego - ale wybaczcie to jest jakieś nieporozumienie. Nie ma praktycznie (połowa sierpnia) żadnej pełnej koncepcji alternatywnej w obrębie województwa. Prace prowadzone są nie na nośnikach cyfrowych i programach graficznych a metodą króla Ćwieczka na papierkach. Ponadto - tam gdzie materiałem podstawowym powinna być topograficzna mapa w skali 1 : 10 000 oferuje nam się dzieło w skali 1 : 100 000.Nie nie będę tego komentował, bo i tak dzięki tym paru zdaniom niektórzy okrzykną mnie malkontentem i ciągle niezadowolonym. Ludzie ale jak się na to patrzy, to się. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-08-12)
 • Wydawało mi się, że aborygen miejscowy jest światłym fachmanem. Rada jest taka- poczytaj sobie jeszcze raz zdumionego i być może wtedy zrozumiesz, że on kpi sobie z takiego sposobu konsultacji, proponowanego przez wysoką władzę. Kpiąc niczego w zamian nie proponuje, ale stara się pokazać ignoranctwo władzy, do ktorej należy przedstawianie projektów. Po to zostali wybrani lub mianowani. Nie będziemy przecież urządzali kolejnego referendum w sprawie scieżek rowerowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  aborygen zamiejscowy(2008-08-15)
 • A o czym ja piszę Łaskawco powyżej. Ty też sobie poczytaj. Atak poza tym - jak zwykle temat zmierza w kerunku mojej osoby a nie meritum sprawy. Na temat Łaskawco - na temat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2008-08-15)
Reklama