UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Urzędnicy: Bema nie będzie jednokierunkowa

 
Elbląg, Ulicą Bema już teraz ciężko przejechać w godzinach szczytu
Ulicą Bema już teraz ciężko przejechać w godzinach szczytu (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

- Po uruchomieniu strażnicy przy ul. Łęczyckiej i oddaniu do użytku kolejnych mieszkań w okolicy, ten rejon miasta będzie jednym wielkim korkiem – alarmują Czytelnicy. Urzędnicy zapewniają, że pracują nad kilkoma rozwiązaniami, które mają poprawić przepustowość ulicy Bema. Wśród nich, jak twierdzą, nie ma pomysłu na wprowadzenie w tym miejscu ruchu jednokierunkowego.

Ostatnie publikacje w lokalnych mediach na temat zakończenia pierwszego etapu budowy siedziby strażaków przy ul. Łęczyckiej uruchomiły lawinę komentarzy. - Jaki strażacy mają się przebić przez ulicę Bema w godzinach szczytu, jak tam codziennie jest korek? Powstają kolejne budynki mieszkalne, ta dzielnica coraz bardziej się korkuje! - to tylko niektóre z komentarzy.

Zapytaliśmy więc urzędników z Zarządu Dróg, jakie rozwiązania chcą wprowadzić po oddaniu do użytku strażnicy. Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedzi.

- Aktualnie rozważanych jest kilka koncepcji mających na celu poprawę przepustowości w ciągu ul. Bema. Ewentualna realizacja wybranej koncepcji będzie możliwa po przeprowadzeniu analiz kosztowych i technicznych. Analizowany będzie m.in. wpływ nowych rozwiązań na warunki ruchu na sąsiadujących skrzyżowaniach i  odcinkach dróg bezpośrednio powiązanych z ul. Bema – informuje Departament Zarząd Dróg. - Rozważane zmiany komunikacyjne dotyczą zarówno przebudowy odcinków skrzyżowań i dróg bezpośrednio powiązanych z ul. Bema oraz możliwych zmian w zakresie organizacji ruchu. Na chwilę obecną nie jest brane pod uwagę wprowadzenie na ul. Bema ruchu jednokierunkowego - dodają.

Urzędnicy przyznają, że rozwiązania, które planują będą miały jedynie charakter tymczasowy.

- Rozwiązaniem docelowym poprawiającym funkcjonowanie ruchu drogowego w tym obszarze miasta jest Obwodnica Wschodnia, która została zaprojektowana w poprzednich latach – dodaje Departament Zarząd Dróg.

Problem w tym, że plany budowy obwodnicy wschodniej, która miała połączyć ul. Łęczycką z Królewiecką i przechodzić po obrzeżach Bażantarni, zostały odłożone na razie na półkę.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • To ja mam propozycje zeby te obwodnice zrobic jak najszybciej a Pan Jerzy Wilk odlozyl kielbase wyborcza jaka jest, ,przekop mierzei" i te pieniadze rozdzielil na budowe obwodnicy bo przekop i tak nie ruszy. .. wiemy ze brakuje pieniedzy na trzynasta i czternasta emeryture i na 500+ wiec przekop bedzie tematem dopiero za i znowu za cztery lata.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  51 59
  (2019-11-15)
 • Jeśli nie jest brane pod uwagę zrobienie ul. Bema jednokierunkową = korki będą dalej, szczególnie jak dokończą te osiedle na Łęczyckiej. O lokalizacji Straży Pożarnej szkoda gadać, na górce na Bema to nie ma za bardzo jak zrobić im przejazdu, na Grunwaldzkiej jeszcze się jakoś da bo jest szerzej i nie ma tylu barierek po bokach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  37 8
  Anonimek1(2019-11-15)
 • Grunwaldzka od lat po całej długości powinna być 4-pasowa i też od lat nie można tego zrobić. To pokolenie urzędasów musi biologicznie wymrzeć inaczej nie ma szans na zmiany a akurat nasze miasto jest na progu skoku cywilizacyjnego dzięki przekopowi i drodze do Gdańska. Niestety dzięki naszym wyborczym decyzjom marnujemy ten potencjał.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  74 6
  kolinskinaprezydenta(2019-11-15)
 • Zróbcie rondo przy urzędzie skarbowym
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  48 8
  Monk(2019-11-15)
 • Pożar w Święto Zmarłych...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  52 1
  Berg.(2019-11-15)
 • a może po prostu urzędnicy niech dobrze skoordynują sygnalizacje świetlną, i od razu przejezdność się poprawi, gdzie trzeba to wydłużyć zielone, dziś co skrzyżowanie to trzeba stać, masakra, gdzie w tym mieście "zielona fala"?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  46 6
  krążownik szos(2019-11-15)
 • Pomysł powrotu do koncepcji obwodnicy wschodniej likwidującej część Bażantarni brzmi bardzo niepokojąco. To raz. A dwa - zgoda na przeniesienie strażnicy bez wcześniejszego zabezpieczenia komunikacyjnego poddaje wątpliwość kompetencje osób odpowiedzialnych za te kwestie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  62 13
  (2019-11-15)
 • @krążownik szos - czerwona fala została celowo wprowadzona przez komuszków z um jeszcze za czasów słoniny w celu "uspokojenia ruchu" i nalezy wywalic na zbity pysk caly ten departament
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  22 5
  (2019-11-15)
 • @Anonimek1 - a co by ci dala bema jednokierunkowa chlopie? jeszcze wieksze korki porobily by sie na grunwaldzkiej i drogach dojazdowych typu mickiewicza i polowa miasta nie moglaby sprawnie dostac sie na s7
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  20 2
  (2019-11-15)
 • Zakorkowana ul. Bema, nie wspominając o zakorkowanych ulicach, które włączają się na Bema - Żeromskiego, Kochanowskiego, Mickiewicza. Tam codziennie jest korek, a sygnalizacje świetlne na bema nie są w ogóle ze sobą Kompatybilne... Skręcając z orzeszkowej w lewo i chcąc jechać prosto przez Bema jak zdążą 3 samochody to wyczyn. A jak ktoś zamuli to jeden. Lepiej nie myśleć co będzie po przeprowadzce straży. Porażka, niby chcą robić dobrze, ale zero w tym logiki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  50 2
  beznadzieja(2019-11-15)
 • Przeczytałem powoli i starałem się czytać ze zrozumieniem treści tego artykułu i albo jestem jakiś niedorozwinięty, albo jest tak, że urzędnicy rżną głupa bo 'aktualnie rozważanie kilku koncepcji ', które są masłem maślanym o czym sami nas pod koniec wywodu informują i reszta tej gadki to zwykła mowa trawa. Strażnica prawie gotowa a oni że plany obwodnicy zostały na razie odłożone na półkę. Nie obrażajcie naszej inteligencji. Tyle to i my wiemy, chociaż nie bierzemy za to pieniędzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  78 2
  (2019-11-15)
 • Najpierw trzeba zrobić przekop właśnie, bo to inwestycja w gospodarkę, a pieniądze na obwodnicę to niech wykłada Wróblewski i Koalicja Obywatelska, Pan Kuchcinski z PO zajmuje się w województwie drogami, to niech daje kasę na obwodnicę oni tutaj rządzą od powstania województwa, No i w Olsztynie i na Mazurach to budują coś co chwila, to teraz niech dają kasę na Elbląg.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  22 25
  (2019-11-15)
Reklama