UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Urzędnicy czekają na wnioski

 
Elbląg, Urzędnicy czekają na wnioski
Fot. Anna Dembińska, (arch. portEl.pl)

Trwa kolejna, dziewiąta już, edycja Budżetu Obywatelskiego. Czekamy na dobre pomysły elblążan, które będą miały szansę na realizację w przyszłym roku. Do tej pory wpłynęło do ratusza jedynie 10 wniosków. Czasu jest coraz mniej. Mieszkańcy swoje pomysły mogą zgłaszać w formie papierowej do piątku, 7 sierpnia. Dokumenty należy składać w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1.

W tej edycji pula środków na realizację zwycięskich zadań wynosi 3.500.000 zł – po 500.000 zł na każdy z pięciu okręgów oraz 1.000.000 zł na inicjatywę ogólnomiejską. Dodatkowo w każdym z okręgów zostanie wydzielona kwota po 30.000 zł na małe projekty. Wartość każdego z nich nie może przekroczyć 10.000 zł. Jak zawsze pierwszy krok do realizacji Budżetu Obywatelskiego to zbieranie dobrych pomysłów od mieszkańców miasta. Składać wnioski i głosować mogą wszyscy mieszkańcy, bez względu na wiek.

 

Budżet Obywatelski 2021 – praktyczne informacje

Kto może składać?
       Każdy mieszkaniec Elbląga, który uzyska pisemne poparcie 2 mieszkańców w okręgu, w którym realizowane ma być zadanie, a w przypadku inicjatyw ogólnomiejskich - poparcie 5 mieszkańców Elbląga. Jedna osoba może złożyć więcej niż jeden wniosek, każdy na odrębnym formularzu.

 

W jaki sposób?
       Poprzez wypełnienie druku, który można pobrać ze strony www.budzetobywatelski.elblag.eu lub odebrać w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz Ratuszu Staromiejskim.

 

Co musi zawierać poprawnie wypełniony wniosek?
       - numer okręgu wyborczego, w którym znajduje się proponowane zadanie lub zaznaczone właściwe pole w przypadku inicjatywy ogólnomiejskiej,
       - nazwę zadania,
       - miejsce realizacji zadania,
       - opis zadania,
       - dane identyfikujące wnioskodawcę
       - oświadczenie o wyrażeniu zgody przez przedstawiciela ustawowego na złożenie wniosku, w przypadku wniosku przez osobę niepełnoletnią,
       - podpisy osób popierających.

 

Gdzie po informacje?
       - ustalenie okręgu wyborczego: strona internetowa www.budzetobywatelski.elblag.eu lub w Departamencie Spraw Obywatelskich, tel. 55 239 30 95 lub 55 239 30 98,
       - ustalenie miejsca realizacji zadania: www.portalmapowy.umelblag.pl lub w Departamencie Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji, Referat Geodezji i Katastru, tel. 55 237 47 52 lub 55 239 31 15.

 

Kiedy i gdzie można składać wnioski?
       - do 7 sierpnia 2020 roku w wersji papierowej do Biura Podawczego Urzędu Miejskiego
       w Elblągu ul. Łączności 1.

 

Co dalej?
       - do 11 września 2020 roku zostanie opublikowana lista pozytywnie zaopiniowanych wniosków
       - od 14 do 18 września przyjmowanie odwołań od opublikowanej listy,
       - od 12 do 25 października 2020 roku – głosowanie na projekty możliwe do realizacji.
       - listopad 2020 ogłoszenie wyników.

 

Konsultacje
       Aby ułatwić złożenie wniosku w dniach 3 i 6 sierpnia, w godz. 14.00 – 15.30, w Urzędzie Miejskim odbędą się konsultacje dla mieszkańców. Konsultacje odbędą się po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym pod nr tel. 55 2374794 lub 55 2373463.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama