UWAGA!

Uwaga na fałszywe informacje wysyłane w imieniu ONZ

Organizacja Narodów Zjednoczonych została powiadomiona o korespondencji rozsyłanej drogą e-mailową i pocztową oraz o informacjach umieszczanych na stronach internetowych, których treść fałszywie sugeruje, że została nadana przez ONZ, jej pracowników lub we współpracy z Organizacją.

Jest to oszustwo, które ma na celu wyłudzenie pieniędzy, a często także danych osobowych adresatów korespondencji.
       ONZ, pragnąc ostrzec o kłamliwych działaniach podejmowanych w imieniu Organizacji lub jej pracowników prosi, aby zwrócić uwagę, że:
       - ONZ nie pobiera żadnych opłat w trakcie procedury rekrutacyjnej (aplikacji, rozmów kwalifikacyjnych, szkoleń etc.).
       - ONZ nie żąda żadnych informacji dotyczących kont bankowych ani danych osobowych;
       - ONZ nie przyznaje nagród, certyfikatów, stypendiów, funduszy i grantów, nie przeprowadza również loterii - w związku z tym informacje o takich treściach nie są rozsyłane jakąkolwiek drogą (np. e-mailową, pocztową, czy faksem).
       ONZ usilnie zaleca szczególną ostrożność odbiorcom korespondencji zawierającej podejrzane wyżej wymienione treści. Udzielenie odpowiedzi może skutkować wyprowadzeniem pieniędzy z kont osobistych bądź kradzieżą danych osobowych. Poszkodowani w wyniku takich oszustw powinni zgłosić się do odpowiednich służb w swoim kraju, by wszcząć niezbędne działania.
       W razie wątpliwości dotyczących autentyczności korespondencji e-mailowej, listownej lub informacji telefonicznej przekazywanej przez ONZ lub powołującej się na tę Organizację, zachęca się „obdarowanych” takimi informacjami, przed podjęciem jakichkolwiek innych działań, o podzielenie się nimi z Ośrodkiem Informacji ONZ w Warszawie - Al. Niepodległości 186; 00-608 Warszawa; tel.: (22) 825 57 84; e-mail: unic.poland@unic.org.
      
       Źródło: ONZ
      
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama