UWAGA!

Uwaga, nowa organizacja ruchu

 Elbląg, Uwaga, nowa organizacja ruchu
fot. policja

Wszystko się wokół zmienia, zmienia się i organizacja ruchu, szczególnie po prowadzonych w Elblągu przebudowach. Dwa takie miejsca są przy ul. Płk. Dąbka na wysokości skrzyżowania z ul. Pionierską. Tam należy szczególnie zwracać uwagę na nowe oznakowanie poziome. Pasy ruchu są wyznaczone inaczej niż było do tej pory.

Ze zmianą spotkają się zarówno ci jadący w stronę centrum,  jak i ci kierujący się w przeciwnym kierunku czyli w stronę osiedla Zawada. Na skrzyżowaniu wytyczono dodatkowy pas do skrętu w lewo, a co za tym idzie przeformatowano pozostałe pasy zmieniając nieco ich położenie. Wszystko oznakowane jest znakami pionowymi i poziomymi, byleby tylko nie jechać na pamięć. Wtedy bowiem z pewnością bok naszego pojazdu spotka się z innym, jadącym prawidłowo.
       - Najważniejsze, aby właśnie nie jeździć „na pamięć” – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Zmiany w organizacji ruchu były, są i będą. Zasady ruchu drogowego i przebudowy są po to by było bezpieczniej oraz po to, by udrożnić odcinki dróg i skrzyżowania. Tak uczyniono i w tym miejscu.
      
       Przypominamy więc, aby jeździć wyznaczonym pasem ruchu oraz by bezpośrednio na skrzyżowaniu nie zmieniać pasa ruchu, którym jedziemy. Zabraniają bowiem tego przepisy.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama